Používáte Google Maps? Musíte si dát velký pozor, muž kvůli tomu přišel o život

Google mapy raději nepoužívejte, může to dopadnout tragicky. Právě kvůli nim přišel nedávno jeden muž o život.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Vdova po tragické události v září 2022 podala žalobu proti společnosti Google. Její manžel přišel o život poté, co byl naveden Google Mapy na trasu přes zřícený most v Hickory, Severní Karolína. V žalobě, kterou podala Alicia Paxsonová u vrchního soudu okresu Wake, tvrdí, že Google neodstranil chybu v mapové službě, přestože byl informován o stavu mostu již dva roky před tragédií. 

Přišel o život kvůli Google mapám

Philip Paxson tragicky zemřel při návratu z oslavy devátých narozenin své dcery. Navigaci mu poskytly Google Mapy, které ho vedly přes neoznačený a nezabezpečený zřícený most v Hickory. Byla tma, na místě nebylo umělé osvětlení a on nevěděl o nebezpečí, které ho čekalo. Most přes Sněžný potok (Snow Creek Bridge) se údajně zřítil v roce 2013 a nebyl opraven. Původně zde byly zábrany, ale byly po vandalství byly odstraněny, takže v době nehody na místě chyběly.

Žaloba proti Google

Žaloba zahrnuje pět obžalovaných, včetně společnosti Google, jejího vlastníka Alphabet a dvou místních podniků, které vlastnily pozemek, na kterém se most nacházel. Google dostal několik upozornění od občanů, kteří poukazovali na chybné navigování a nebezpečí spojené s tímto mostem. Navzdory těmto upozorněním Google neprovedl žádné změny ve svých mapových algoritmech. Alicia Paxsonová požaduje odškodnění a náhradu škody za hrubě nedbalé, úmyslné a bezohledné jednání společnosti Google, Alphabet a majitele mostu. 

iZdroj fotografie: Pxhere

Společnost Google uvedla, že přezkoumá žalobu, ale nezareagovala konkrétně na obvinění související se svou navigační službou. Tragédie poukazuje na extrémní důležitost přesných a aktuálních navigačních informací v mapových službách.

Zdroj: Chip
Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Redaktorem jsem již 6. rokem. Specializuji se na optické a vizuální testy, hádanky a rébusy, ale i zpravodajství a informace o nových technologiích, přičemž zábavnou formou podporuji vědeckou gramotnost čtenářů.

Zobrazit další články