Používáte v autě Google Mapy? Policie vám za to může napařit pokutu

Aplikace Google Maps je pro většinu řidičů nezbytným společníkem, zejména během dovolené, kdy se vydávají na cesty se svými rodinami.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Je však důležité si uvědomit, že i přesto, že je tato navigační aplikace velmi užitečná, může někdy způsobit problémy a finanční ztráty, což zjistilo více než 300 řidičů. Tito řidiči zažili nepříjemný překvapení, když se spoléhali na Google Maps a dostali se do situace, kterou nečekali. 

Google mapy klamou

Mapová platforma, patřící americkému gigantu, je navedla do oblasti s omezeným provozem v Mnichově, kde byli potrestáni pokutou ve výši 50 eur. Tato zóna byla v době jejich cesty otevřena pouze pro cyklisty, taxikáře a doručovatele, což Google Maps nezaznamenaly. Problémem pro řidiče jsou právě tyto zóny s omezeným provozem, které se stále více rozšiřují, zejména kvůli environmentálním opatřením.

iZdroj fotografie: iStock

Proto je důležité vždy dbát na dopravní značky a nezabývat se pouze informacemi z aplikace Google Maps. Například v Austrálii se kvůli špatným instrukcím z Google map ztratila rodina, která musela následně 2 dny čekat na záchranu. Informoval o tom web Carcoops.

Raději se na ně nespoléhejte

V tomto konkrétním případě mnozí řidiči uvěřili Mapám Google a zvolili trasu, která je přivedla do zakázané oblasti, což způsobilo problémy s policií a městskými úřady. Mapy nezohlednily zákaz a umožnily řidičům vstoupit do prostoru, kde ohrožovali chodce. Policie obyvatele upozornila na přítomnost vozidel v této zakázané oblasti a řidiči byli pokutováni. Informuje o tom web Autoživě.

Není to poprvé

Podobné situace, kdy Mapy Google vedly řidiče do zakázaných oblastí, nejsou ojedinělé a mohou řidiče stát nemalé finanční ztráty. Je proto důležité být obezřetní a neustále sledovat dopravní značky a pokyny na silnici, i když používáte navigační aplikaci. Ačkoliv jsou dobrým sluhou, dokáží být velmi zlým pánem

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Redaktorem jsem již 6. rokem. Specializuji se na optické a vizuální testy, hádanky a rébusy, ale i zpravodajství a informace o nových technologiích, přičemž zábavnou formou podporuji vědeckou gramotnost čtenářů.

Zobrazit další články