Majitelé e-mailů jsou v ohrožení: Rozlučte se, důležité zprávy vám už nikdy nepřijdou

Používáte G-mail? Pak se budete muset připravit na obrovskou změnu, která kompletně změní jeho používání.

i Zdroj fotografie: Sgroey / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Když před téměř dvaceti lety Gmail vyšel na scénu, představil světu podobu moderní e-mailové služby a vynikal zejména v boji proti spamu. Nyní Google oznámil nová opatření, která mají v roce 2024 dále zvýšit bezpečnost a omezit rozšíření spamu v této oblíbené službě. 

G-mail

Od února bude Google klást přísnější požadavky na rozesílatele, kteří denně odesílají více než 5 000 e-mailů do schránek v Gmailu. Ti budou muset ověřovat svou odeslanou poštu v souladu s pravidly dobré praxe, zejména pomocí nástroje DKIM (DomainKeys Identified Mail), což znamená e-mail podepsaný doménovým klíčem. Tato technika, která využívá veřejné klíče uvedené v doméně odesílatele, brání praktikám, kde někdo napodobuje identitu a snaží se těchto praktik využít ke svému prospěchu. Ověřené zprávy by neměly skončit v koši pro spam.

i

Velká změna

Velcí rozesílatelé budou muset umožnit snadné a rychlé odhlášení od odběru zpráv, aby uživatelé mohli snadno přestat dostávat jejich zprávy. Google tímto způsobem aktivně podporuje transparentnost a usnadňuje uživatelům správu své komunikace. Těmto rozesílatelům bude též nařízeno udržovat pod určitou hranicí množství nevyžádané pošty, a to pod 0,3 % nahlášených spamů v nástrojích Postmaster Tools. I když ve veřejném prohlášení není zmiňováno přímo, Google naznačuje na webu podpory, že nedodržení těchto pravidel může mít za následek blokování nebo označení e-mailů jako spam. 

Podrobnosti však nejsou zcela jasné, ačkoliv je zřejmé, že některé e-maily mohou být zablokovány a nedostat se do doručené pošty. Tímto způsobem chce Google zajistit, že uživatelé mohou ovlivnit své zkušenosti s e-mailovou komunikací a zároveň udržet Gmail bezpečným a čistým prostředím.

Zdroj: Google
Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články