Skrytá funkce mikrovlnky, o které výrobci mlčí: Češi mohou díky ní ušetřit peníze na elektřině

Skrytá funkce mikrovlnky, o které výrobci mlčí. Češi mohou díky ní ušetřit peníze na elektřině, stačí přitom udělat jedinou věc. Naučte se svou mikrovlnku využívat naplno.

funkce mikrovlnky i Zdroj fotografie: Adrian Pingstone / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Mikrovlnka je už několik let stálicí našich kuchyní. Její funkce rychlých ohřevů jídel je v zaneprázdněné domácnosti doslova k nezaplacení. Velkou oblibu si získala také u maminek s malými dětmi. Mikrovlnka je totiž vhodná pro ohřevy příkrmů nebo sterilizaci dětských lahviček. Existují však i méně známé funkce mikrovlnky, které šetří čas i peníze. Zjistěte, jak svou mikrovlnku využít na sto procent.

Méně známé funkce mikrovlnky

Mikrovlnka se většinou používá především k ohřívání jídel nebo rychlému rozmrazování. Málokdo však tuší, že se dá v mikrovlnce také vařit nebo péct. Vhodná je také ke sterilizaci nádobí nebo k usnadnění některých úkonů při vaření. Běžná funkce mikrovlnky například dokáže usnadnit loupání česneku a cibule. Stačí je dát na 15 vteřin do mikrovlnky a slupka z nich půjde dolů téměř sama. Pokud naopak na pár vteřin ohřejete citrón, vymačkáte z něj na ručním odšťavňovači mnohem více šťávy.

wi-fi signál
iZdroj fotografie: JIP / Creative Commons / CC BY-SA
Skryté funkce mikrovlnky vám mohou ušetřit peníze za energie.

Dokonalá káva jako z kavárny

Milovníci kávy určitě ocení tento tip na výbornou kávu z mikrovlnky, která je hotová za pár minut. Do uzavíratelné sklenice nalijte potřebné množství mléka a dejte ho pořádně prohřát do mikrovlnky. Stačí opravdu jen chvilička, mléko by nemělo začít pěnit, ani by se nemělo připálit. Do prohřátého mléka nasypejte stejné množství kávy, na jaké jste zvyklí, a vše zalijte horkou vodou, jak uvádí web Aazdraví.cz. Výsledkem by měla být krásně napěněná a chutná káva jako z vaší oblíbené kavárny.

K čemu jsou na dvířkách mikrovlnky ty malé tečky? Nebýt malého detailu, dost možná by umíraly desítky lidí denně

Pečení a vaření v mikrovlnce

Běžná funkce mikrovlnky dokáže dokonce některé pokrmy uvařit. Málokdo ví, že se dají v mikrovlnce mnohem rychleji uvařit například brambory nebo rýže, což vám ušetří jak čas, tak i peníze za spotřebovanou energii. Výborné jsou také domácí brambůrky, které v mikrovlnce připravíte za pár minut. Mimo to je možné v mikrovlnce upéct rychlý moučník. Existuje hned několik receptů na koláče nebo dortíky do hrnečku, které zvládnou připravit dokonce i děti. Tato funkce je vhodná především pro samotáře, kteří si tak mohou připravit pouze jednu nebo dvě porce svého oblíbeného moučníku.

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články