Přišla vám tato SMS zpráva? Lítáte v maléru, během pár sekund vám z účtu zmizí všechny vaše peníze

Nedáte si pozor a během několik sekund přijdete o všechny peníze ze svého účtu. Toto bohužel není vtip, ale krutá realita.

i Zdroj fotografie: ČSSZ
                   

Upozorňujeme čtenáře, že následující text a komentář je publicistickým článkem, který obsahuje soukromý názor autora.

Česká správa sociálního zabezpečení varuje opět před podvodnými SMS zprávami, které se vydávají za oficiální ČSSZ a vyzývají klienty k otevření podvodných webových stránek. Tyto podvodné stránky slibují možnost výběru banky pro přihlášení přes bankovní identitu. Avšak důležité je si uvědomit, že se nejedná o oficiální stránky ČSSZ, nýbrž o pokus získat od lidí citlivé osobní údaje, včetně informací o bankovních účtech. 

Připraví vás o vše

Podvodníci v těchto SMS často zmiňují i jméno majitele telefonu, což může působit dojmem důvěryhodnosti. I když se část těchto podvodných domén podaří blokovat, stále se objevují nové varianty tohoto tzv. „phishingu“ – podvodu na internetu. Proto ČSSZ naléhavě vyzývá všechny klienty, aby byli opatrní, zvláště pokud obdrží podezřelou SMS, a aby veškeré webové stránky, které žádají o citlivé informace, důkladně ověřovali. Měli byste se vyvarovat poskytování svých osobních údajů, pokud si nejste zcela jisti původem stránky. 

iZdroj fotografie: CSSZ

Co dělat

Důležité je také mít na paměti, že Česká správa sociálního zabezpečení nikdy nerozesílá tyto SMS. Jedině oficiálními a bezpečnými stránkami ČSSZ jsou www.cssz.cz a eportal.cssz.cz. Tyto webové stránky mají digitální pečeť společnosti DigiCert, která je umístěna vpravo dole na jejich stránkách. Kliknutím na tuto pečeť můžete získat potvrzení o identitě ČSSZ a získat všechny potřebné informace o majiteli webu. Nezapomínejte být obezřetní, a ochraňujte své osobní údaje před podvodnými pokusy.

V opačném případě, pokud kliknete na odkaz na v SMS zprávě a vyplníte své bankovní údaje, můžete během několika sekund přijít o všechny své peníze.

Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články