Pozor: Pokud nakupujete v tomto oblíbeném obchodním řetězci, máte problém. Stanete se obětí podvodu

Na první pohled vypadají jako originální sluchátka, jde však o pouhou napodobeninu. Kvalitu od těchto sluchátek rozhodně nečekejte.

i Zdroj fotografie: Silar / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Padělání sluchátek, zejména ikonických Apple AirPods, je běžným problémem. Tato praxe se týká většiny čínských výrobců, kteří se pokoušejí napodobit tyto sluchátka, často až v 1:1 kopii. To je přesně ten případ s Apple AirPods Pro, které jsou dostupné v některých obchodech, včetně Kauflandu a vietnamských tržnic. Jedná se o neuvěřitelně přesnou kopii 2. generace AirPods Pro, která zjevně pochází z Číny. To lze snadno zjistit podle jména výrobce, které naznačuje jejich původ. Jedna z těchto kopií je od značky XCOZU, a i když jsou k dispozici na e-shopu Kauflandu, může se jednat o zboží třetí strany. 

Přesné kopie

Produktové fotografie těchto padělků jsou téměř totožné s originálními AirPods Pro 2. generace. Recenze některých uživatelů dokonce tvrdí, že tyto padělky vypadají téměř identicky jako originály. Co však nemůžeme očekávat, je kvalita. Sluchátka za méně než pět stovek korun prostě nemohou poskytovat to samé výkonostně ani co se týče životnosti. Lidé, kteří měli zkušenost s podobnými padělky, vědí, že tyto produkty mají tendenci rychle selhat, podobně jako popularita některých seriálů. Co se týče technických parametrů, tato kopie používá Bluetooth 5.0 pro připojení k telefonu, což je standard z roku 2016. 

Kaufland sluchátka iScreenshot z oficiálního e-shopu obchodního řetězce Kaufland

Kvalita o ničem

Kapacita baterie v nabíjecím pouzdře je 180 mAh, což je značně méně než u originálních AirPods Pro 2. generace (523 mAh). Tyto padělky se prodávají za necelých 500 korun s dopravou zdarma, avšak pozor, nejedná se o přímý prodej od Kauflandu. Mii-Laden je prodejcem a Kaufland slouží jako zprostředkovatel. I přes nízkou cenu doporučujeme vyhnout se těmto kopiím a pokud hledáte cenově dostupná sluchátka, měli byste zvážit produkty od důvěryhodných výrobců, kteří nekopírují jiné značky.

Zdroj: Mobilizujeme
Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články