Používáte Facebook? Pokud si nedáte pozor na tuto věc, brzy zaplatíte 15 000 Kč

Tyto podvodné inzeráty se rozšířily napříč Evropou a Meta, provozovatel Facebooku, během dvoutýdenního zkoumání odhalila přes 1500 podvodných reklam, které potenciálně vydělaly firmě přibližně 150 000 dolarů.

i Zdroj fotografie: Butmiyuenan 2 / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Používáte Facebook? Pak byste měli být obezřetní. Na sociální síti Facebook se začínají objevovat podvodné inzeráty, které využívají slávu různých osobností k získání financí od uživatelů. Tento podvod, odhalený výzkumníky ze společnosti Check First, spočívá v manipulaci uživatelů, aby investovali prostřednictvím Facebooku do podvodných investičních platforem. Kyberzločinci často zneužívají fotografie známých osobností, aby získali pozornost uživatelů a lákali je na kliknutí na podvodné odkazy.

Důvěryhodná reklama

Tyto podvodné inzeráty jsou distribuovány napříč Evropou a často mají velmi sugestivní obsah, který má za cíl nalákat uživatele. Zločinci se snaží získat osobní údaje od obětí prostřednictvím falešných formulářů, které jsou představovány jako registrační formuláře pro investiční platformy.

Poté, co uživatelé zadají své údaje, jsou kontaktováni podvodníky, kteří je snaží přesvědčit k převodu peněz.Tato forma podvodu zároveň přináší zisky i samotné společnosti Meta, provozovateli Facebooku. Zločinci slibují obětem vysoké výnosy z investic, které jsou ve skutečnosti falešné.

Facebook investice iZdroj fotografie: Depositephotos

Zisk pro podvodníky i Facebook

Tyto podvodné reklamy porušují podmínky Facebooku, ale během dvoutýdenního období, které zkoumal Check First, bylo objeveno více než 1500 podvodných reklam a přibližně 90 falešných stránek, které byly stále online. Odhaduje se, že Facebook díky těmto podvodným inzerátům mohl vydělat přibližně 150 000 dolarů.

Web Chip uvádí, že zástupci společnosti Check First informovali Meta o tomto problému a požadovali řešení. Nicméně Meta označila rozhovor za „důvěrný“ a uvedla, že se jedná o problém, který postihuje celé odvětví, a že proti němu podnikají opatření.

Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články