Tenhle e-mail může ještě dnes přijít i vám: Muž si ho přečetl a vzápětí přišel o 1 300 000 Kč

Po Česku se šíří další podvod, který vás během několika minut může připravit téměř o všechny vaše životní úspory.

i Zdroj fotografie: TheDigitalWay / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Muž z oblasti Přerova nedávno utrpěl finanční ztrátu ve výši přes 1,3 milionu korun poté, co padl do léčky podvodné zprávy, kterou dostal od zdánlivé Správy sociálního zabezpečení. V emailu, který obdržel na konci srpna, byl informován, že je nezbytné ověřit svou identitu. Tato zpráva obsahovala odkaz, který vedl muže na stránky, které se podobaly bankovní webové stránce. Důvěřivě tam vyplnil své osobní údaje ve víře, že komunikuje s oficiálním úřadem. Co však nevěděl, bylo to, že byl přesměrován na podvodné webové stránky, které byly vytvořeny tak, aby vypadaly jako stránky jeho banky. 

Přišel o 1 325 000 Kč

Tam podvodník získal veškeré potřebné informace k tomu, aby zasáhl do mužova internetového bankovnictví. S využitím ukradených údajů, které okradený muž na webovou stránku zadal, podvodník provedl několik transakcí a z bankovního účtu muže vyčerpal částku ve výši 1,325 milionu korun. 

iZdroj fotografie: Pixabay

Policie varuje

Tento incident byl nahlášen na přerovském obvodním oddělení policie, které nyní provádí vyšetřování ve věci tří trestných činů souvisejících s internetovou kriminalitou. Tento případ opět upozorňuje na důležitost obezřetnosti při komunikaci prostřednictvím internetu a varuje před neověřenými odkazy a žádostmi o osobní údaje, zejména pokud přicházejí z neznámých nebo podezřelých zdrojů. Internetoví podvodníci jsou čím dál vynalézavější, a proto je nutné být stále obezřetný a informovaný o možných rizicích online světa. Důležité je nevyplňovat na žádné webové stránce své osobní údaje do chvíle, dokud si neověříte její pravost.

Zdroj: Hanacka
Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články