Majitelé aut, pozor: V Česku se začnou rozdávat pokuty i za rychlost 1 km/h a nikdo s tím nic neudělá

Jezdíte autem? Pak se připravte na to, že za každý kilometr zaplatíte 200 Kč. Toto bohužel není vtip, ale krutá realita.

i Zdroj fotografie: ИринаЯ / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Řidiči mají tvrdý život nejen v České republice, ale i v sousedních zemích, kde jsou rozdávány vysoké pokuty. Vídeň například zavedla nové laserové radary, které udělují pokuty za překročení rychlosti o pouhé tři kilometry v hodině. 

Problémy českých řidičů

Čeští řidiči se také mohou dostat do potíží, protože mohou být postihnuti pokutou až 120 tisíc korun, kterou rakouské úřady posílají po celé Evropě. Novela zákona o silničním provozu, platná od příštího roku, zjednodušuje bodový systém a zpřísňuje sankce za nejzávažnější přestupky. Řidiči, kteří si dosud nedělali starosti s dodržováním předpisů, by se měli připravit na opatrnější řízení, aby unikli vysokým pokutám. Nový bodový systém jasně rozliší vážné přestupky od těch menších a bude je postihovat přísněji. Může se také stát, že řidič obdrží pokutu za překročení povolené rychlosti o pouhý jeden kilometr v hodině, jak se stalo v případě jednoho šoféra v Kolíně. 

Pokuta za 1km

Příběh tohoto muže ilustruje, jak byl pokutován za rychlost 51 km/h v úseku s povolenou 50 km/h. I když se může zdát taková pokuta bizarní, úřady a ministerstvo dopravy tvrdí, že je plně oprávněná. V případě jednoho konkrétního incidentu, který se stal na konci listopadu v Kolíně, řidič obdržel pokutu za překročení povolené rychlosti o jeden kilometr v hodině. Přestože pokuta činí pouze 200 korun, řidiče to rozčílilo, ačkoliv úřady zdůrazňují, že měřící zařízení má rezervu tří kilometrů v hodině kvůli možným odchylkám. Pan Marek z Tišnova označil tuto situaci za buzeraci a vyjádřil nesouhlas s pokutou.

Zdroj: Udalosti247
Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články