Tohle vás nepotěší: Z Messengeru zmizí extrémně oblíbená funkce, kterou používá většina Čechů.

Často používaná funkce aplikace Messenger bude končit, většině Čechům tak nezbyde nic jiného než oči pro pláč.

Aplikace messenger i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Facebook Messenger je druhou nejoblíbenější chatovací aplikací, těsně za prvním WhatsAppem, který patří také společnosti Meta. Mimo standardní chatování dokáže Messenger také sloučit SMS zprávy z vašeho telefonu. Bohužel, zde přichází smutná zpráva – tuto funkci Meta brzy ukončí. Původním záměrem sociální sítě Facebook bylo nabídnout Messenger jako komplexní nástroj pro nejen chatování, ale také pro hraní her, provádění videohovorů, firemní komunikaci a dokonce i zasílání peněz. 

Velká změna

Některé z těchto funkcí zůstaly populární, zatímco jiné upadly v zapomnění. Jedním z takových opomíjených prvků byla možnost odesílat SMS zprávy přes Messenger. Aplikace umožňovala integrovat SMS přímo do svého rozhraní, což umožňovalo uživatelům chatovat i odesílat běžné textové zprávy z jedné aplikace. Bohužel, tato funkce bude brzy v Messengeru na platformách Android, iOS a iPadOS nepoužitelná. Facebook oznámil, že již nebude možné posílat ani přijímat SMS zprávy přes Messenger. 

Aplikace Messenger iZdroj fotografie: Depositphotos

Velká škoda

Uživatelé, kteří nastavili Messenger jako svou výchozí aplikaci pro SMS na zařízeních s Androidem, budou nuceni hledat alternativní aplikaci pro posílání SMS zpráv. Facebook uvedl, že pokud si nevyberete jinou aplikaci pro posílání SMS, systém automaticky přesune SMS do výchozí aplikace pro zprávy na vašem telefonu, jako je například Android Zprávy. Je důležité mít na paměti, že tato funkce bude dostupná pouze chvíli, takže pokud se rozhodnete neprovést aktualizaci aplikace, ztratíte možnost odesílat SMS přes Messenger. To však znamená i ztrátu potenciálních bezpečnostních aktualizací a nových funkcí, takže je třeba zvážit, co je pro vás důležitější.

Zdroj: Facebook
Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Redaktorem jsem již 6. rokem. Specializuji se na optické a vizuální testy, hádanky a rébusy, ale i zpravodajství a informace o nových technologiích, přičemž zábavnou formou podporuji vědeckou gramotnost čtenářů.

Zobrazit další články