Důchodci berou víc než pracující lidé: Lidé se bouří, jde o částky dosahující 70 000 Kč měsíčně

Nedávno byla zveřejněna informace o tom, kolik peněz pobírají někteří důchodci na důchodech. Z těchto částek se mnohým zatočí hlava.

Peníze i Zdroj fotografie: S vědomím Události247
                   

Upozorňujeme čtenáře, že následující text a komentář je publicistickým článkem, který obsahuje soukromý názor autora.

Mnohokrát se diskutuje o nízkých důchodech českých seniorů, ale ne všichni jsou si vědomi, že existují i ti, kteří si v důchodovém věku vydělají opravdu hodně peněz. Témata ohledně důchodů často vyvolávají kritiku, protože mnoho lidí si stěžuje na to, že jejich důchody jsou příliš nízké a nemohou s nimi tak pokrýt nezbytné náklady. Nicméně se příliš nepolemizuje o faktu, že ne všichni důchodci mají malé příjmy.

Průměrný důchod

Nedávno bylo odhaleno, kolik mají nejbohatší důchodci v České republice. A částky, které někteří z nich dostávají, nejsou vůbec malé. Díky červnové valorizaci, která zvýšila starobní důchody o 760 korun, dosáhl průměrný důchod 20 216 korun. Avšak klíčová otázka zní, kolik jednotlivců takový vysoký důchod reálně obdrží. Toto téma nedávno řešil i senátor Zdeněk Hraba, který ve svém tweetu konstatoval, že většina českých důchodců pobírá průměrný nebo dokonce nadprůměrný důchod. 

Obrovské částky

Existují dokonce čeští senioři, kteří dostávají až 70 tisíc korun měsíčně. Ale to nejpozoruhodnější je, že bylo zjištěno, jaké výše může dosahovat nejvyšší důchod v České republice. Před červnovou valorizací činil tento důchod úžasných 241 725 korun, což je téměř čtvrtina milionu korun. Tyto číselné hodnoty mohou způsobit závrať mnoha lidem, a to je důvodem, proč se někteří důchodci bouří. Považují to za nespravedlivé, že někteří lidé po celý svůj život pracovali, a přesto dostávají v důchodu mnohem méně. 

iZdroj fotografie: Pixabay

Přijde změna?

Někteří lidé, ať už jsou stále zaměstnaní nebo jsou již v důchodu, volají po změně v systému důchodů. „Nerozumím těmto částkám. Chápu, že tito jedinci pracovali po celý svůj život, ale nyní už nepracují. Je normální, aby dostávali více než dvojnásobek toho, co já vydělávám za práci? Pro mě to vůbec nezní fér,uvedla Alena Dvořáková, která pracuje jako číšnice v brněnské restauraci, v rozhovoru s portálem Události247.

Zdroj: Cssz
Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Redaktorem jsem již 6. rokem. Specializuji se na optické a vizuální testy, hádanky a rébusy, ale i zpravodajství a informace o nových technologiích, přičemž zábavnou formou podporuji vědeckou gramotnost čtenářů.

Zobrazit další články