Používáte Netflix? Možná vám brzy zruší předplatné, budete pak muset za něj platit dvojnásob peněz

Každý, kdo se dívá na filmy na Netflixu, by měl zpozornět. Někteří zákazníci budou platit víc peněz, některým zase zruší jejich předplatné. Utěšit by je měla nová nabídka filmů a seriálů.

uživatelé netflixu i Zdroj fotografie: Ajay Suresh / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Oblíbená streamovací stanice Netflix chystá pro rok 2024 výrazné zdražování svých služeb. Důvodů k tomuto opatření má streamovací gigant hned několik. Na vině jsou stávkující herci i zvyšující se konkurence mezinárodních nebo lokálních streamovacích platforem. První vlna zdražování zasáhne Velkou Británii a Kanadu. Vyšší předplatné však čeká i uživatele v Česku.

Dražší předplatné na Netflixu

Vyšší ceny po nás poslední dobou žádají téměř všichni. Bylo jen otázkou času, kdy k podobnému kroku přistoupí i streamovací platformy. Kromě Netflixu chystá zdražení i Disney+, který své ceny navýší zhruba o 40 korun na měsíčním předplatném. Ročně tedy zaplatíte za sledování oblíbených animovaných pohádek téměř o 500 korun více.

Svou představu nastínil Netflix v dopise svým akcionářům. Pravděpodobným krokem by mohlo být zrušení jejich Basic tarifu, podobně jako na britském trhu. Basic předlatné nyní stojí 199 korun měsíčně. Bez této varianty budou uživatelé nuceni přejít na vyšší verzi Standard, která stojí 259 korun, nebo Premium, za kterou si zaplatí 319 korun měsíčně. Ve výsledku tak za používání zaplatí téměř dvojnásobek. Je možné, že Netflix přijde také s náhradou své nejlevnější varianty, která však bude obsahovat reklamy.

předplatné, ovladač TV
iZdroj fotografie: Brian Cantoni / Creative Commons / CC BY-SA
Uživatele Netflixu čeká dražší předplatné.

Žádné sdílení hesel

Jedním ze způsobů, jak se Netflix a další streamovací platformy pokoušely doposud bojovat s unikajícími zisky, byl i zákaz rozšíření hesel k účtům mimo členy jedné domácnosti. Nově mají uživatelé možnost přidat ke svému stávajícímu účtu nový účet za 79 korun měsíčně. Snížené předplatné pro členy mimo jednu domácnost však nemělo takový dopad, jak společnost předpokládala a boj se sdílením hesel tudíž stále nekončí.

zdražování Netflixu

Bude Netflix letos jenom pro bohaté? Oblíbený streamovací gigant chystá masivní zdražení, které pocítí stovky tisíc Čechů

Zdražování kompenzuje nová nabídka

Společnost Netflix si uvědomuje, že dražší předplatné musí kompenzovat rozšířením obsahu o žhavé novinky. Jedním z lákadel je slibované pokračování úspěšného seriálu Hra na oliheň. Dále se mohou diváci těšit na pokračování seriálu Bridgetonovi, který si svou přízeň získal především u ženského publika. V plánu pro rok 2024 je několik filmových novinek, včetně komedie Kosmonaut z Čech s Adamem Sandlerem v hlavní roli. Do budoucna Netflix slibuje také živé přenosy wrestlingových zápasů.

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články