T-Mobile nabízí nový internet: Nadšenci do rychlého připojení za něj budou muset zaplatit 3 999 Kč měsíčně

Za rychlost a kvalitu si budeme muset pořádně připlatit. Nejrychlejší připojení v ČR vyjde u jednoho z poskytovatelů na 3 999 Kč.

Router i Zdroj fotografie: Abhi25t / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Společnost T-Mobile nedávno spustila testovací provoz pro svůj nejrychlejší tarif, který nabízí ohromující symetrickou rychlost 8 Gb/s. T-Mobile modernizoval svou optickou síť v srpnu tím, že přešel na standard XGS-PON, což jim umožnilo dosáhnout na české poměry neuvěřitelné rychlosti. Tímto krokem chtějí oslovit náročnější klientelu. Firma stále investuje do nejnovějších technologií, které umožňují flexibilní zvyšování rychlosti podle potřeb uživatelů. 

Extrémně rychlý internet

V současné době probíhá zkušební provoz sítě s rychlostí přenosu dat až 8 Gb/s v některých částech Olomouce. Toto je momentálně nejvyšší dostupná rychlost v optické síti na základě standardu XGS-PON, který má potenciál dosáhnout až 10 Gb/s, ale část rychlosti je vyhrazena pro provoz technologií, a proto je zde nabízeno právě zmíněných 8 Gb/s. S rozvojem optické sítě mohou všichni zákazníci využívající internet T Fiber očekávat plně symetrické připojení. 

i

Neuvěřitelná rychlost

Symetrické rychlosti byly dosud dostupné pouze u tarifů 250 Mb/s a 500 Mb/s, ale nově bude rychlost stahování a nahrávání totožná i u tarifu 1 000 Mb/s. Rychlost nahrávání je důležitá pro uživatele pracující z domova, kde ovlivňuje kvalitu videokonferencí, odesílání dat a další aktivity. Tato vylepšená symetrická síť s rychlostí 8 Gb/s umožní stáhnout film ve 8K rozlišení (76 GB) za pouhých 1 minutu a 16 sekund, zatímco s rychlostí 100 Mb/s by to trvalo téměř 2 hodiny. 

Šílený upload

Nahrání hodinového videa ve FullHD rozlišení (1,4 GB) na YouTube bude trvat pouze 1 sekundu, a kompletní záloha počítače s 2TB diskem s tímto připojením bude hotova za 33 minut a 20 sekund. Cena za toto vysokorychlostní připojení je 3 999 Kč měsíčně, ale standardní tarify začínají již od 299 Kč (po 12 měsících 399 Kč) za symetrické připojení s rychlostí 250 Mb/s.

Zdroj: Mobilizujeme
Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Redaktorem jsem již 6. rokem. Specializuji se na optické a vizuální testy, hádanky a rébusy, ale i zpravodajství a informace o nových technologiích, přičemž zábavnou formou podporuji vědeckou gramotnost čtenářů.

Zobrazit další články