Za kabel 5 000 Kč: Apple to s cenami letos pořádně přehnal

Hledat levné produkty u společnosti Apple je celkem naivní, to všichni víme. Zdá se však, že ceny za produkty Apple se mohou vyšplhat až do nesmyslných výšin.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Společnost Apple se tradičně pyšní svými produkty, které nejsou právě cenově přístupné pro každého. Tato politika se nevztahuje pouze na hlavní produkty, ale také na dodatečné příslušenství. Vždyť jen za obyčejný USB-C kapel zaplatíte neuvěřitelných 890 korun. Není divu, že se většina uživatelů Apple raději rozhodne pořídit si levnější verzi u konkurence. Apple ale slevit nehodlá, ba naopak. Za třímetrový kabel Kabel Thunderbolt 4 (USB‑C) zaplatíte neuvěřitelných 4 990 Kč.

Ceny k smíchu

Představení koleček k počítači Mac Pro před nějakou dobou vyvolalo vlnu posměchu na internetu kvůli jejich vysoké ceně – 699 dolarů, což je přes 16 tisíc korun. Nejde však o jediný produkt společnosti Apple, který překvapuje svou nesmyslně vysokou cenou. Jak jsme již zmínili výše, i za obyčejný kabel se uživatel produktů Apple může plácnout pořádně přes kapsu.

iZdroj fotografie: Pixabay

Drahých doplňků je více

Mezi novinky letošního patří nový USB-C kabel za 890 korun, což odpovídá standardu USB 2, ale má výkon až 240 W, což umožňuje napájet i MacBook. Pokud preferujete kabel s USB 3 pro rychlejší přenos dat, cena stoupne na 1 990 korun. Třímetrový kabel této verze pak dosahuje astronomických 4 990 korun. Nabíjecí adaptér Lightning na USB-C stojí také 890 korun, stejně jako základní kabel. Je třeba poznamenat, že se jedná o oficiální Apple certifikované produkty. 

Jde to naštěstí levněji

Vzhledem k cenám se vyplatí přemýšlet o alternativách od jiných značek, které nabízejí srovnatelnou funkčnost a kvalitu za mnohem nižší ceny. Konkurenční Samsung svůj USB-C kabel prodává za pouhých 200 Kč, což je opravdu markantní rozdíl. Proč tedy platit za předražený originální kabel, když stejnou verzi koupíte u konkurence levněji? Rozhodnutí je čistě na vás. Rozhodně však stojí za to se nad touto otázkou zamyslet.

Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Redaktorem jsem již 6. rokem. Specializuji se na optické a vizuální testy, hádanky a rébusy, ale i zpravodajství a informace o nových technologiích, přičemž zábavnou formou podporuji vědeckou gramotnost čtenářů.

Zobrazit další články