Češi přišli na trik, jak obelstít předražené mobilní operátory: Udělejte to i vy a ušetříte velké peníze

Už žádné placení nesmyslně vysokých částek za mobilního operátora. Češi přišli na geniální trik, jak ušetřit tisíce korun ročně.

i Zdroj fotografie: Policie ČR
                   

Mnoho zákazníků v České republice, kteří používají balíčků mobilních operátorů, se potýká s vysokými cenami za mobilní data a volání ve srovnání s jinými evropskými zeměmi. Nedávné srovnání cen, publikované na webu Novinky jasně ukázalo, že čeští operátoři účtují svým zákazníkům až několikanásobně vyšší sazby než operátoři v jiných zemích EU. 

Tarify v Česku

Příklady tarifů v České republice zahrnují nabídku T-Mobilu pro studenty, která zahrnuje neomezené volání a 8 GB dat za 480 korun. Pro ostatní zákazníky nabízejí 4 GB dat, neomezené volání a SMS za 585 korun. Vodafone poskytuje neomezená data a volání za 577 korun měsíčně, zatímco O2 nabízí 4 GB internetu a neomezený tarif za necelých šest stovek. Výši cen za volání a mobilní data potvrzuje studie pro Evropskou komisi a také mezinárodní srovnání prováděné Národním kontrolním úřadem.  

Všude draho

Někteří zákazníci se pokoušeli vyjednat si slevu u svých stávajících operátorů, ale bez úspěchu. Až po rozhodnutí odejít ke konkurenci se jim najednou začaly dostávat atraktivní nabídky. Polsko, které má nejen levné potraviny a pohonné hmoty, ale také levné mobilní tarify, se stává atraktivní alternativou. I když polští operátoři obvykle neposkytují neomezená data, limity jsou poměrně štědré a po vyčerpání dat se rychlost spojení obvykle pouze sníží. 

iZdroj fotografie: Diego Salatino / Creative Commons / CC BY-SA

Lákavé řešení

Volání a SMS jsou často nabízeny neomezeně. Několik příkladů tarifů v Polsku zahrnuje službu Orange Flex od operátora Orange. Nejlevnější balíček obsahuje 30 GB dat za ekvivalent 160 korun s možností využití 5,76 GB v rámci EU roamingu. Polský T-Mobile nabízí balíček s 5 GB dat a neomezeným voláním a SMS za ekvivalent 213 korun. Další balíček s 5 GB dat a 150 minutami volání a 150 SMS stojí ekvivalent 460 korun. Ceny tarifů v Polsku patří podle analýzy k třetím nejvýhodnějším v Evropě. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Redaktorem jsem již 6. rokem. Specializuji se na optické a vizuální testy, hádanky a rébusy, ale i zpravodajství a informace o nových technologiích, přičemž zábavnou formou podporuji vědeckou gramotnost čtenářů.

Zobrazit další články