Nebojte se vykradení a buďte vždy připraveni. Tyto tajné domácí úkryty lupiči nikdy nekontrolují

Pokud dojde na vloupání, zloději se snaží o jediné, a sice najít co nejvíc cenností za co nejkratší dobu. Proto hledají v první řadě peníze, šperky nebo cokoli podobného.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

A hledají to na známých a dobře přístupných místech. Kupříkladu šuplíky nebo váza s květinami budou nejspíš první místa na ráně. Zmíněné věci je proto potřeba uchovat v bezpečí. Výhodou je, že se dá předvídat, kam se budou lupiči nejspíš dívat, a zařídit se podle toho. Pravděpodobně jim nezabráníte obrátit vám dům nebo byt vzhůru nohama. Jenže pátrání pod časovým tlakem nutně vede k nedbalosti a zloděj se prostě nemůže dívat všude.

Udělejte nenápadné schovávačky

Asi nic nevypadá tak nevinně jako obyčejná plechovka s fazolemi nebo rajským protlakem. Jenže uvnitř může být plastový sáček s hotovostí. Jen možná vynechte plechovky s pivem nebo nápoji obecně, i na lupiče může přijít žízeň. Dalším příhodným místem jsou obyčejné pokojové květiny. Zloději obvykle nebudou prohledávat to, čeho je hodně, zdržovalo by je to. To by pro ně znamenalo komplikace, zvlášť pokud se takové květiny nacházejí venku, třeba na terase.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Když otevřete komoru, taky vám vždycky hrozně překáží ten starý vysavač, kterému nefunguje přívodní šňůra? Vyndejte z něj sáček a dejte dovnitř cennosti. Můžete ho takhle mít kdekoli v domě a čím víc se z něj bude prášit, tím míň bude případné zloděje zajímat. Stovky let platí také rada, že nejlepší úkryt je všem na očích. Co takhle dát něco za nástěnné hodiny? Ano, ty, u kterých jen dvakrát ročně měníte čas a jednou za dlouhou dobu baterii.

Netypické části běžných věcí

Ano, lupiči se nejspíš podívají do skříněk. Jenže podívají se kromě zásuvek i na zadní stěnu nebo spodek? Dejte důležité věci do obálky a přilepte ji na zadní stěnu komody. Výborné místo. Podobná schovávačka se dá snadno vyrobit pomocí starých VHS kazet nebo DVD disků. Kdo by se chtěl prohrabávat desítkami starých animovaných snímků? Jenže některé mohou skrývat kromě samotného filmu ještě bonus.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pokud bydlíte v domě, nejspíš máte někde skladiště nepotřebných starých věcí, u kterých si pořád říkáte, že už je musíte konečně vyhodit. A takové staré tenisky se zdravotní vložkou, které se válí někde v krabici, jsou perfektním úkrytem. Samozřejmě si musíte sami pamatovat, že jste tam vůbec něco dali. Nepoužívejte na tyto úkryty nové nebo jakkoli výrazné boty. Přitahují pozornost a zloději si je mohou vzít s sebou, aby je pak prodali.

Tam, kam se sami díváte jen občas

Běžného zloděje nejspíš nebudou zajímat vaše rodinné fotografie nebo klasické zimní oblečení. Fotoalba jsou dobrým místem, kam se opět dá schovat například obálka s důležitými dokumenty. Zimní oblečení je mimo sezonu ve skříni a je v něm hodně prázdných kapes. Najděte omšelou bundu, kterou už nenosíte, a udělejte z ní další úkryt. Protože je pořád ve skříni, nejspíš se vám nestane, že byste se s cennostmi vypravili někam ven.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pokud jste trochu schopní kutilové, pouvažujte nad falešnými trubkami nebo zásuvkou. Podobné součásti domácnosti zloději ani nevnímají. I když je výroba takového úkrytu náročnější, při správném provedení naprosto splyne s okolím. Podobně ideálním prostředím je garáž, kde je hromada krabic s nejrůznějším harampádím. Zlodějům je jasné, že cenné věci se většinou ukládají tam, kde je nic neohrozí. Právě tuto mentalitu je potřeba využít.

Máte tip na podobnou „schovku“? Podělte se.

Zdroj: BrightSide

Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Tomáš Vaculík
Autor článku

Tomáš Vaculík

Zobrazit další články