Posílení wifi signálu je snazší, než se může zdát. Můžete vyzkoušet vyrobit vychytávku z alobalu nebo se zaměřit na správné umístění routeru.
Ačkoli je neodbytná touha uchopit „zlobivý“ router a vyhodit ho z okna zcela lidská a pochopitelná, existuje několik ozkoušených a fungujících způsobů, jak signálu aspoň trochu pomoci. Posledních několik let bylo ve znamení silného internetového napojení, protože většina z nás byla více či méně zavřená doma kvůli pandemii. Ale nebojte se, následující způsoby by měly poskytnout naději a úlevu v oněch zoufalých momentech mizejícího signálu, takže router z okna nepoletí.
Hezká a fungující alobalová čepička
Bude to vypadat jako návod od konspiračních teoretiků. Několik výzkumů ale účinnost čepičky z alobalu coby způsobu posílení signálu jasně prokázalo. Takže jak tuhle bizarní metodu zužitkovat? Výzkum stojící za touto metodou tvrdí, že plechovka od nápoje za routerem signál posiluje. Pomáhá ho totiž odrážet a přenášet více než jedním směrem.
Tým stojící za tímto výzkumem se však rozhodl vyvinout ještě účinnější „reflektor“. Pomocí série testů a počítačových algoritmů nakonec dospěli k ideálnímu tvaru. To vedlo k vynálezu vlny ve tvaru písmene S, kterou vytiskli na 3D tiskárně a obalili alobalem. Právě tato vlnovka se projevila při posílení signálu wifi jako nejúčinnější nástroj.
Nechte odpočinout svoji mikrovlnku
Další možnost, která taky zní trochu divně, je zdržení se použití mikrovlnné trouby v momentě využívání streamování. Ačkoli popcorn přijde k duhu, mikrovlnky jsou schopné wifi signál potlačit. Dochází k tomu kvůli malému množství radiových vln, které přístroj produkuje. Jejich frekvence je 2,4 GHz, což je stejná frekvence jako u wifi, takže se pak oba signály kříží.
Vezměte v úvahu tvar obydlí
Signál z vašeho routeru je vynikající technologické řešení. Problém je, že je bohužel velmi náchylný na to být zastaven vzdáleností nebo překážkou. Radiové vlny vysílané wifi jsou ve srovnání s těmi pro radiové přenosy mnohem kratší, takže přichází velmi rychle o výkon. Z toho plyne, že čím blíž jsou přístroje routeru, tím vyšší signál od něj logicky obdrží. Pokud máte větší dům, kupte si další posilovače signálu a postavte je na několik míst uvnitř.
Najděte routeru ideální místo
Prakticky jakákoli elektronika dovede se signálem z routeru trochu „zamávat“. To zahrnuje televize i rádia. Pokud tedy zkoušíte najít routeru ideální místo, je nejlepší dát ho stranou těchto zařízení. Stejně tak ho umístěte spíš výš než níž, protože z podstaty konstrukce půjde část signálu dolů. Když bude někde u země, o všechen tento spodní signál přijdete.
Zkuste oželet vysoké rozlišení
HD kvalita videa už je dnes pro mnohé standardem, vyžaduje ovšem mnohem větší datový tok než normální kvalita. Pokud se tedy potýkáte se silou signálu, obětujte kvalitu plynulosti. Na obsahu snímku to nejspíš nic moc nezmění.
Zkuste se vyhnout zbytečným napojením
Pokud jde do vašeho přístroje signál přes tři nástavní kabely a dvě redukce, může být problém i tam. Jakákoli cesta navíc ho oslabuje. Stejně tak router zapojte do sítě pokud možno přímo, prodlužovačky jeho funkcionalitu opět značně oslabují.
Zjištění reálné rychlosti
Když se vám připojení občas „plazí“, může být někde nečekaný problém nebo havárie. Trvalé problémy si ovšem zaslouží komplexní ověření. V první řadě proveďte online test a porovnejte zjištěnou rychlost s kapacitou, kterou ve smlouvě garantuje poskytovatel.
Jak jste na tom doma s bezdrátovým připojením?