Čechům, kteří mají doma děti hrozí, že budou muset zaplatit 40 000 Kč. Tohle se týká každého rodiče

Matka zaplatila za chybu vlastní dcery desítky tisíc korun z vlastní kapsy. Každý rodič může čelit podobné situaci.

Hotovost i Zdroj fotografie: Depositephotos
                   

Policie Karlovarského kraje informovala o velmi neobvyklém případu, kdy byl zneužit cizí bankovní účet a následně zcela vykraden. Podezřelou v tomto případě je žena (25) z Mariánských lázní, která své matce měla ukrást veškeré peníze z bankovního účtu skrz darovaný telefon.

Děti vás mohou připravit o peníze

Kriminalisté řeší případ, kdy podezřelá z trestného činu měla v létě loňského roku získat starý telefon od své vlastní matky. Tento starý, již nepoužívaný telefon měl být následně zprovozněn a žena jej začala používat. V telefonu ale i přes jeho nefunkčnost zůstaly všechny nainstalované aplikace včetně přihlášení.

Jednou z aplikací, která v telefonu stále byla i s aktivním přihlášeným účtem bylo internetové bankovnictví. Mladá žena během zatím nezjištěných okolností získala přístup právě do této aplikace. Zda znala heslo, PIN nebo se dokázala do aplikace dostat hackerským způsobem, zatím není známo.

Podezřelá následně po přihlášení se do aplikace začala využívat konto své matky formou jedenácti transakcí, kdy peníze přeposílala na svůj vlastní bankovní účet. Její matka tak přišla o 20 tisíc korun.

Platba online iZdroj fotografie: Depositephotos
Kvůli vlastní dceři přišla o velký obnos peněz.

Kradla i přímo během návštěvy

K tomuto případu je také řešen čin krádeže hotovosti přímo v bytě poškozené. Mladá žena během návštěvy své matky otevřela trezor, kde vzala hotovost. Dále měl z bytu zmizet stan, spací pytel a detektor kovu. Tímto činem byla způsobena škoda přibližně 40 tisíc korun.

Mladá žena je nyní obviněna ze spáchání přečinů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a změnění platebního prostředku. Pokud této ženě bude vina prokázána, hrozí ji až dva roky vězení za okradení své vlastní matky.

Jak uvádí také web Chip, podobné situace se mohou přihodit komukoliv a kdykoliv. Pokud tedy máte doma staré telefony, které již nepoužíváte a rozhodnete se je věnovat někomu z rodiny, přátel nebo je odnést do bazaru, určitě se nejprve ujistěte, že je telefon zcela vymazán a nejlépe obnoven do továrního nastavení. Citlivá data je nutné si chránit a nesdílet je skutečně s nikým.

Co říkáte na tento strašný čin dcery vůči matce?

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články