Deset věcí, které byste nikdy neměli nosit do letadla, přesto to však většina cestujících dělá

Během letu je spuštěná klimatizace, aby cestující neomdleli, zvolit správné oblečení nemusí být z tohoto i jiných důvodů úplně jednoduché.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Pohodlí cestujících je při letu velmi důležité. Nikdo se nechce z letadla dostat ztuhlý, naštvaný nebo unavený. A to, co se rozhodnete vzít si na cestu na sebe, může mít poměrně slušný podíl na tom, jak hladce váš výlet proběhne. Je jasné, že cestování může být pro lidi velmi stresující. Takže je tu seznam věcí, které na sobě rozhodně nemějte, pokud si nutné cestování chcete aspoň trochu užít.

Je to těsné, nepříjemné a může to hořet

Základem je volné oblečení, které se kolem vás nestáhne ani pod bezpečnostními pásy a v sedu. Mějte na paměti, že většinu letu budete usazení na místě. Super těsné džíny jsou možná v módě, ale nechte je v kufru. Vaše končetiny potřebují pro dostatečnou cirkulaci krve co nejmenší odpor, takže pravidelné létání v těsném oblečení může vést i k trombózám. Ty se totiž vyskytují hlavně v nohách. Naše těla vysoko ve vzduchu vždy otečou, tak jim dejte dostatek prostoru.

iZdroj fotografie: Pixabay

Zapomeňte na kontaktní čočky a vezměte si normální brýle. Letadlo má nižší vlhkost a čočky vám proto mohou podráždit oči. I když jsou požáry v letadlech vzácné, pokud na sobě budete mít materiál, který nehoří tak snadno, můžete se vyhnout problémům. Další položkou, kterou ze své letové výbavy škrtněte, jsou vysoké podpatky – nepřidají vašemu pohodlí během dlouhého sezení a nehodí se ani pro případné nouzové situace.

Málo vrstev, kovy a komplikované oděvy

Už jsme zmínili, že letadlo je klimatizováno. Když se nehýbeme, prochladneme ještě víc. Je proto moudré vzít si více vrstev oblečení. Zlaté pravidlo zní, že je lepší mít co odložit než nemít co si vzít na sebe. Na letišti budete procházet detektory a můžete zjistit, že kousky kovu jsou v částech oblečení, kde byste to v životě nečekali. Ona i podprsenka má drát a žvýkačka hliníkový obal. A zbytečné spouštění detektorů zdržuje jak vás, tak i ostatní.

iZdroj fotografie: Pixabay

Nekomplikujte oblečení, jelikož si nejspíš budete muset dojít i na záchod. Protože budete sedět mezi dalšími lidmi nějakou tu hodinku, neberte si na sebe svědivé materiály, ať se pořád nedrbete. Taky volte oděv spíše neutrální, žádné slogany, nápisy a znaky. Letadlo není úplně nejlepší místo na politickou agendu nebo aktivismus. A nakonec – umyjte se a něčím se jemně navoňte, ať vaše okolí neobtěžuje nepříjemný zápach.

Zdroj: BrightSide

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Zobrazit další články