Polsko vede: České tarify se nevyplatí, za ty v Polsku zaplatíte mnohonásobně méně

Zvlášť v dnešní době se mnoho Čechů snaží ušetřit všude, kde se dá. Možnost ušetřit na mobilních tarifech nabízí například Polsko.

i Zdroj fotografie: T-Mobile PL
                   

Není důvod si cokoliv nalhávat, české tarify za moc nestojí. Naopak ty polské jsou cenově výhodné a také nabízejí mnohem více výhod. K dispozici jsou různé nabídky a tipy na získání polského telefonního čísla, které se zdají jako velmi výhodnou volbou. Je však třeba si uvědomit, že to může být doprovázeno nejen mnoha výhodami, ale i určitými komplikacemi. 

Polsko vs Česko

Srovnávání cen mobilních tarifů v Polsku s těmi českými nepřináší žádná překvapení. Ceny tarifů v Polsku jsou již delší dobu mnohem nižší než v Česku. Existují nabídky polských operátorů, které by mohly zaujmout i české zákazníky. Je však důležité si uvědomit, že s těmito nabídkami mohou přicházet určité podmínky. Polští operátoři nabízejí různé tarify, včetně smluv na dva roky a také časově neomezené smlouvy, které mohou být výhodné pro všechny uživatele mobilních telefonů. Data v těchto tarifech jsou omezena, ale limity jsou obvykle poměrně štědré, a pokud jsou překročeny, dochází pouze zpomalení přenosové rychlosti. Hovory a SMS jsou většinou neomezené. 

Výhoda roamingu a dobrá cena

Jedním z významných rozdílů oproti českým tarifům jsou datové limity na roaming v rámci EU. Polští operátoři obvykle nabízejí možnost používat pouze zlomek svého datového limitu v EU, což může být nevýhodné pro české zákazníky. V Česku je obvyklé, že zákazník může v rámci EU čerpat stejný datový limit jako v Česku, s výjimkou neomezených tarifů, kde operátor musí stanovit limit. Například Orange Flex od operátora Orange v Polsku nabízí několik balíčků, které obsahují data a možnost využití roamingu v EU. T-Mobile a Play, další velcí hráči na polském trhu, také nabízejí různé tarify se zajímavými funkcemi. 

Český trh s mobilními tarify patří k jednomu z nejdražších v Evropské unii. Vzhledem k ovládání trhu třemi hlavními operátory – O2, Vodafone a T-Mobile – je konkurence omezená, což vysvětluje relativně vysoké ceny. Právě proto jsou polské tarify skvělou volbou.

Nabídka tarifů Orange Flex i

Cenové srovnání

T-Mobile v Polsku poskytuje tarify s cenami mírně nižšími než v České republice. Zákazníci mohou uzavřít smlouvy na půl roku nebo na 24 měsíců. Nejlevnější balíček obsahující 5 GB dat a neomezené hovory a SMS stojí 40 zlotých (213 korun). K porovnání, podobný tarif u T-Mobile v České republice s 150 minutami hovorů a 150 SMS stojí 460 Kč. Nabídka, která zahrnuje neomezená data, má různou cenu podle rychlosti připojení: 70 zlotých (374 Kč) nebo 90 zlotých (480 Kč) s dvouletou smlouvou, přičemž první tři měsíce jsou zdarma. V České republice jsou podobné nabídky dvojnásobně dražší.

Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články