Zákazníci známé banky, pozor: Byly nastaveny nové brutální poplatky, většina z nás se nedoplatí

Česká Spořitelna zavádí brutální poplatky, které mají zákazníky motivovat k používání mobilní aplikace George. Za co všechno si připlatíme? A kdo se vysokým poplatkům vyhne?

poplatky i Zdroj fotografie: Daniel Baránek / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Česká Spořitelna upravila na konci loňského roku ceník svých služeb. Z nových cen vyplývá jasná strategie banky, která chce své zákazníky motivovat k používání mobilní aplikace George. Zvýšené poplatky se týkají především hotovostních transakcí a papírových výpisů.

Poplatky za klasické služby

Mluvčí České Spořitelny, Filip Hrubý, ve svém prohlášení uvádí, že vyšší poplatky postihují především služby, které jsou pro zákazníky dostupné v mobilní aplikaci George úplně zdarma. Argumentuje, že vystavování klasických papírových výpisů či zasílání jednorázových potvrzovacích SMS zpráv, je pro banku značně nákladné. Všechny tyto úkony může navíc každý zákaznik vyřídit zdarma a z pohodlí domova díky mobilní aplikaci.

iZdroj fotografie: Merimac1 / Creative Commons / CC BY-SA

Služby, za které si připlatíme

  • Jednorázová SMS pro přihlášení do internetového bankovnictví a potvrzení transakcí – jejich cena vzroste o jednu korunu z 2,50 na 3,50 za SMS. Alternativou je přihlášení a potvrzení zdarma přes George.
  • Platby a vklady u pokladny na pobočce – nově zaplatíte 125 korun místo dosavadních 100 korun za transakci. Alternativou jsou bankomaty a vkladomaty, které najdete na každé pobočce banky a jejich použití je zdarma.
  • Papírové výpisy – nově zaplatíte 70 korun místo původních 50 korun za výpis. Alternativou jsou elektronické výpisy v internetovém bankovnictví či zaslané emailem.
  • Zaslání PINu a změna limitu – zaslání zapomenutého PINu k platební kartě a změna limitu vyřízená na pobočce zdraží ze 100 korun na 125 korun za každou z těchto služeb. PIN lze jednoduše dohledat v mobilní aplikaci George a limit plateb zde také kdykoliv změníte zcela zdarma.
  • Hypotéční odhady – poplatky za odhad nemovitých věcí se zvýší na 5000 korun z původních 4400 korun. Toto zdražení reflektuje zvýšené náklady, které musí banka zaplatit odborným odhadcům.

Senioři vs. George

Pokud si nedovedete představit svou babičku, jak se poprvé ve svém životě snaží spřátelit s mobilní aplikací, můžete zůstat v klidu. Senioři starší 70 let mají výjimku a většina uvedeného zdražení se jich nedotkne. Připlatí si pouze za zaslání PINu k platební kartě poštou, což nově činí 40 korun místo původních 30 korun. Mladší zákazníky se banka těmito poplatky snaží motivovat k používání George, který představuje jednoduchou, pohodlnou a bezpečnou variantu pro správu vašich financí.

Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články