Máte účet u největší banky v Česku? Chystá obrovské změny, které se dotknou nás všech

Pokud patříte mezi jedince s účtem u České spořitelny, měli byste tomuto sdělení věnovat pozornost. Možná se do něj už nepřihlásíte.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Klienti České spořitelny nyní odstraňují aplikaci George klíč ze svých mobilních zařízení, neboť banka postupně převedla své klienty na samostatnou aplikaci George. Tento proces začal v září, a klientům byly zaslány pokyny ohledně postupu a přechodu. Bez samostatné aplikace George nebude možné provádět platby. 

Konec George klíče

Spořitelna integrovala mobilní aplikaci George klíč přímo do svého mobilního bankovnictví George, což usnadní potvrzování transakcí bez nutnosti přeskočit mezi dvěma aplikacemi. Klienti dostanou zprávu s pokyny a budou mít sedmidenní lhůtu k dokončení přechodu. Po uplynutí této lhůty se nebudou moci přihlásit do původního bankovního účtu ani provádět platby. Samotný přechod do nového George vyžaduje otisk prstu, sken obličeje nebo šestimístný PIN nastavený v George klíči. Tento proces lze provést v rámci aplikace George na mobilním zařízení. 

Velké změny

Klienti, kteří používali George klíč k ověřování transakcí, obdrží zprávu přímo v aplikaci George a také na e-mailu s pokyny k přechodu. Pokud tento krok do dané lhůty nestihnou, budou mít potíže s přihlášením a prováděním plateb. Postupné převedení klientů na samostatnou aplikaci George by mělo být dokončeno do konce roku 2023. Pro přechod do nového George budou klienti potřebovat ověření otiskem prstu, skenem obličeje nebo zadáním šestimístného PINu z George klíče. Tyto kroky lze provést v aplikaci George na mobilu. Pokud by klient zapomněl svůj PIN, může si na bankomatu České spořitelny vyžádat nový s aktivačním kódem, nebo získat nový PIN prostřednictvím služby Ověření hlasem na infolince Spořky. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Poplatky za transakce

Pokud klienti již mají nainstalovanou mobilní aplikaci George, mohou se přihlásit pomocí svého obvyklého ověření (PIN, otisk prstu nebo sken obličeje), a poté přejít na novou verzi George s novým PINem a případně novým způsobem ověřování. Ti, kdo mobilní aplikaci George nemají, si ji mohou stáhnout a aktivovat v obchodě s aplikacemi, přičemž celý proces aktivace lze provést v aplikaci George klíč. Vzhledem k novým změnám v sazebníku banky budou klienti, kteří nepoužívají digitální bankovnictví, muset připlatit za transakce. Tyto změny vstoupí v platnost od 26. ledna 2024. Banka tímto způsobem podporuje klienty, aby vyzkoušeli digitální bankovnictví.

Zdroj: Mesec
Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Redaktorem jsem již 6. rokem. Specializuji se na optické a vizuální testy, hádanky a rébusy, ale i zpravodajství a informace o nových technologiích, přičemž zábavnou formou podporuji vědeckou gramotnost čtenářů.

Zobrazit další články