Oblíbená česká banka má problém: Klientům mizí z účtu peníze, Čech z ničeho nic přišel o 100 000 Kč

Oblíbená česká banka má problém. Některým klientům mizí samovolně z účtu peníze, Čech z ničeho nic přišel o 100 000 Kč. Týkalo se to většiny jejích klientů.

neplatné bankovky i Zdroj fotografie: Depositephotos
                   

Asi každý z nás má zřízený účet v některé z českých bank. V dnešní době už není myslitelné, aby si lidé schovávali své peníze v hotovosti někde doma. Banky zajišťují našim finančním prostředků potřebné bezpečí a mnohdy také výhodné zúročení našich úspor. Občas však dojde k nemilé události, která mnohé klienty donutí o zabezpečení bank pochybovat. Něco podobného zažila nedávno jedna česká banka, která svým klientům omylem strhla z účtu všechny úspory.

Česká banka obrala klienty o peníze

Představte si, že platíte v obchodě velký nákup a banka vám za něj peníze strhne hned dvakrát. Takovým tempem by většina lidí byla brzy bez peněz. Přesně takový případ však zažili klienti Fio Banky. Tato česká banka na trhu vystupuje jako jedna z těch, kterým opravdu záleží na tom, aby klienti neplatili příliš mnoho vysokých poplatků. Férovost Fio banky dokládá také fakt, že si neúčtuje téměř žádné skryté poplatky. O to hůře její klienti nesli, když jim z bankovního účtu zmizelo podstatně více peněz, než kolik sami utratili.

česká banka
iZdroj fotografie: Original uploader Zákupák / Creative Commons / CC BY-SA
Česká banka klientům neprávem stahovala velké množství peněz.

Chyba při platbě kartou

Chyba se vyskytla výhradně při platbě platební kartou značky Visa. Všechny transakce provedené platební kartou Visa byly v období jednoho víkendu zaúčtovány dvakrát. To zahrnovalo jak platby kartou v obchodě, tak online platby. Oblíbená česká banka zároveň z účtu daného klienta stáhla dvojnásobně více peněz. Postiženo bylo na desetitisíce uživatelů. V jednom případě dokonce došlo k velké finanční ztrátě, když klient platil objednanou dovolenou v hodnotě 50 tisíc korun a z účtu se mu stáhlo rovných 100 tisíc korun, jak uvádí web Aazdraví.cz.

Výběr z bankomatu

Už v roce 2024: Oblíbená česká banka zavádí brutální poplatky, většina Čechů se pravděpodobně nedoplatí

Došlo k okamžité nápravě

Tato chyba naštěstí trvala pouze po dobu jednoho víkendu. Přesto se pro Fio Banku jednalo o velmi závažné pochybení, které musela okamžitě řešit. Oblíbená česká banka však zvládla celou situaci napravit a poškozeným klientům navrátila všechny neprávem stažené peníze. Bohužel není známo, proč a jak k dané chybě u platebních karet Visa došlo. Stále se však jedná o přijatelnější problém, než kdyby peníze z účtů odcizili kybernetičtí podvodníci. V takovém případě by k jejich navrácení nikdy nedošlo.

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články