Češi přijdou o své e-maily: Vše se stane ještě v roce 2023, už nikdy se k nim nedostanou. Zjistěte, zda se to dotkne i vás

Mnoho lidí může brzy může přijít o svou emailovou adresu u Gmailu. Pokud ji nepoužíváte, bude se to týkat i vás.

Google i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Gmail plánuje velkou čistku, která se dotkne zejména těch, kteří svůj účet dlouho nevyužívali. Dojde k odstranění účtů, které zůstaly neaktivní po dobu alespoň 24 měsíců. Tato opatření se netýkají pouze samotného emailu, ale i souborů uložených na Google Disku, tedy i textových dokumentů, fotografií a videí. To pro některé uživatele může představovat značný problém. 

Ztráta adresy i dat

Existuje bez pochyb řada lidí, kteří používají více emailových účtů, přičemž pouze jeden z nich aktivně. Ostatní účty slouží pro uchování starších zpráv, souborů nebo fotografií. Právě na ty však lidé často nechodí a využívají je pouze pro uchovávání dat. Tomu však může být brzy konec. Google tvrdí, že toto opatření provádí i v zájmu bezpečnosti uživatelů. Neaktivní účty mohou být potenciálním cílem pro kybernetické útoky a zneužití osobních údajů nebo šíření nelegálního obsahu na internetu. 

Google i

Krok vpřed 

Předtím, než bude účet odstraněn, obdržíte upozornění na váš primární i záložní emailový účet, pokud jste takový během registrace zadali. První čistka se zaměří na účty, které byly vytvořeny, ale nikdy nebyly aktivovány. Postupně však budou postihovány i účty, které byly používány a obsahují určitá data, ale nebyly dlouho aktivní. Abyste se vyhnuli odstranění svého účtu nebo ztrátě místa na Google Disku, doporučuje se provést alespoň nějakou aktivitu, například odeslat email, uložit fotografii nebo něco nahrát na Google Disk. Tím zajistíte, že váš účet zůstane aktivní další dva roky.

Zdroj: Chip
Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Redaktorem jsem již 6. rokem. Specializuji se na optické a vizuální testy, hádanky a rébusy, ale i zpravodajství a informace o nových technologiích, přičemž zábavnou formou podporuji vědeckou gramotnost čtenářů.

Zobrazit další články