Oblíbený prohlížeč má pořádný problém: Uživatelé ho hromadně odstraňují, tohle se nedá tolerovat

Pokud máte ve svém počítači nainstalovaný prohlížeč Brave, měli byste zvážit jeho smazání. Uživatelům totiž bez dovolení v počítači dělá nepořádek.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Prohlížeč Brave, který se pyšní svými bezpečnostními funkcemi a ochranou uživatelů, se nedávno dostal do horkého sporu se svými fanoušky. Tento konflikt vypukl poté, co Brave nainstaloval na zařízeních svých uživatelů vlastní VPN službu bez jejich souhlasu. Podle serveru Ghacks, který tuto situaci upozornil, si někteří uživatelé, kteří měli nainstalovaný prohlížeč Brave na systému Windows, všimli, že se na jejich počítači objevil bez jejich vědomí a souhlasu aplikace Brave Firewall + VPN. 

Brave Firewall + VPN

Tato služba, vyvíjená americkou firmou Brave Software ve spolupráci s firmou Guardian, není součástí samotného prohlížeče Brave, ale spíše je to samostatná služba, která vyžaduje měsíční předplatné ve výši 9,99 dolaru, což je zhruba 230 korun měsíčně. Brave Software tvrdí, že tato služba se aktivuje až poté, co si ji uživatel všimne a přihlásí se k odběru předplatného, a nejsou strhávány žádné peníze bez vědomí uživatele. Nicméně tento krok způsobil značné rozhořčení mezi uživateli, kteří si vybrali prohlížeč Brave kvůli jeho zaměření na ochranu soukromí. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Takto to nejde

Nyní zákazníci cítí, že byli zklamáni a ztratili důvěru v tento software, což poškozuje pověst samotného prohlížeče Brave. O důvodech, proč k této instalaci došlo, zůstává nejistota. Zástupci Brave Software uvedli, že to byla chyba, ale nelze vyloučit ani možnost, že to byl záměr. Tímto způsobem by se více uživatelů dozvědělo o existenci VPN služby, což by mohlo zvýšit počet potenciálních předplatitelů. Tak či tak, tento krok zapříčinil, že si uživatelé raději začali vybírat jiné prohlížeče a stále více lidí Brave odstraňuje ze svého počítače.

Zdroj: Ghacks
Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Redaktorem jsem již 6. rokem. Specializuji se na optické a vizuální testy, hádanky a rébusy, ale i zpravodajství a informace o nových technologiích, přičemž zábavnou formou podporuji vědeckou gramotnost čtenářů.

Zobrazit další články