Naléhavé: Pokud máte v telefonu tuto aplikaci, okamžitě ji smažte. V opačném případě zaplatíte 100 000 Kč

Pokud máte v telefonu tuto aplikaci, okamžitě ji odstraňte. V nejhorším případě budete muset zaplatit klidně i 100 000 Kč.

Peníze v kapse i Zdroj fotografie: Policie ČR
                   

Uživatelé Beeper Mini se setkali s nepříjemností, neboť Apple se rozhodl zablokovat tuto službu, která umožňovala využívat iMessage na Androidu. Důvody, proč se Apple k tomuto kroku odhodlal, a podrobnosti o situaci, které jsme zjistili, jsou zajímavé. 

iMessage pro Android

Nedávno jsme informovali o pokusu přivést na Android službu iMessage, což bylo provedeno firmou Beeper pomocí nové aplikace Beeper Mini. Tento pokus se zdál úspěšný, neboť zprávy z Android zařízení byly prezentovány na iPhonu modře. Bohužel, tato radost netrvala dlouho, a v pátek odpoledne přestala Beeper Mini na Androidu fungovat. Krátce poté, v sobotu, Apple potvrdil (podle 9to5Google), že podnikl kroky k ochraně uživatelů a zablokoval možnosti, které nová aplikace využívala. 

Apple označuje aplikaci Beeper Mini za velkou hrozbu, zejména kvůli potenciálnímu odhalení metadat a možnosti nežádoucích zpráv, spamu a phishingových útoků. Navíc tvrdí, že není schopen ověřit, zda jsou tyto zprávy skutečně koncově šifrovány. 

iZdroj fotografie: Donald Trung / Creative Commons / CC BY-SA

Nebezpečná aplikace

Beeper však trvá na tom, že jeho aplikace je bezpečná, a je připravena poskytnout svůj kód nezávislým třetím stranám, aby byla bezpečnost aplikace zhodnocena. V současné době je Beeper Mini nefunkční, ale vývojáři intenzivně pracují na obnovení služby. Společnost také prodloužila bezplatnou sedmidenní zkušební verzi o další týden, aby uživatelé nebyli účtováni za službu v období, kdy není k dispozici. Je zjevné, že v technologickém oddělení Applu je nyní rušno. 

Pokud si nedáte pozor na tutu aplikaci, můžete přijít o všechna svá data a následně i peníze. 

Zdroj: Mobiluzujeme
Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články