Nakupujete věci z druhé ruky? Dejte pozor na častou chybu, dva Češi při ní přišli o 100 000 Kč

Nakupování z druhé ruky je obrovská chyba, minulý týden dva Češi přišli o 100 000 Kč. Jde o nový podvod a je potřeba si dát pozor. Naletět může každý.

neplatné bankovky i Zdroj fotografie: Depositephotos
                   

Prodej ojetých vozů z druhé ruky se v Česku těší stále velké oblibě. Většina Čechů tak dává přednost ojetým autům z bazarů před koupí úplně nového vozidla. V Česku proto existuje několik autorizovaných bazarů, které se zabývají prodejem ojetých aut. Vhodnou nabídku však můžete občas najít i na internetových bazarech typu Bazoš nebo Sbazar. Zde byste si však měli dávat pozor na všudypřítomné podvodníky, kteří vás během chvilky oberou až o sto tisíc korun.

Vozidla z druhé ruky

Důvodů, proč dávají Češi přednost ojetým vozidlům před novými auty ze salónů, je hned několik. Prvním z nich je jednoznačně cena, která bývá u ojetého auta výrazně nižší a v kombinaci s mírným nájezdem a dobrým technickým stavem se může jednat o opravdu výhodnou koupi.

Dalším důvodem je bezpochyby dlouhá čekací doba na nová auta, kdy čekáte půl roku i více. Zároveň však při koupi vozidel z druhé ruky můžete narazit na podvodníky, kteří vás akorát oberou o peníze a následně s vámi přestanou komunikovat. Policisté nyní řeší dva takové případy, kdy podvedené oběti přišly bezmála o 100 tisíc korun.

z druhé ruky traktůrek
iZdroj fotografie: Ermell / Creative Commons / CC BY-SA
Muž si chtěl koupit nový traktor, místo toho přišel o všechny úspory.

Chtěl traktor, ale přišel o úspory

Muž z Uherskohradišťska hledal na internetu traktor. Prodejce, který traktor z druhé ruky nabízel, však dotyčnému tvrdil, že se traktor momentálně nachází v Německu. Přesto se muž s prodejcem domluvil na kupní ceně i převozu traktoru do Česka. Důvěřivý muž tak na zahraniční účet převedl sjednanou částku ve výši 2 200 euro, což je v přepočtu zhruba 54 500 korun. Zároveň ještě zaplatil celní poplatek za 600 euro a pojištění za 940 euro. Dohromady tak dotyčnému přeposlal bezmála 100 tisíc korun. Slibovaného traktoru se však nikdy nedočkal.

Automechanik varuje před neduhy, kterých se řada lidí dopouští. Markantně snižují životnost vašeho auta

Nákup Octavie skončil katastrofou

Podobnou zkušenost má i šestačtyřicetiletá žena, která si na internetovém bazaru vyhlédla vysněnou Škodu Octavii RS z druhé ruky. I zde se dotyčná s prodejcem domluvila na prodeji a zaslala na účet první splátku ve výši 45 tisíc korun. Dále podvodníkovi poslala kopii svého občanského i řidičského průkazu, který vyžadoval pro sepsání kupní smlouvy. Vyhotovený dokument měl i s vozidlem dorazit ženě domů. Dodnes se však ani jednoho nedočkala. V případě dopadení hrozí pachatelům až dva roky vězení.

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články