Stále více lidí přechází z Androidu na iOS: Rčení „za málo peněz hodně muziky“ už nikoho moc neohromí

Uživatelé Androidu začínají přecházet k mobilním telefonům se systémem iOS. Důvodem je rychlost a kvalita.

i Zdroj obrázku: pixabay.com
                   

Nárůst uživatelů, kteří přechází z Androidu k iOsu je stále více znatelný. Loajalita uživatelů Androidu stále klesá, což ukazuje nedávný průzkum, i když je třeba brát všechny výsledky s rezervou. V minulosti byly telefony s Androidem vnímány cenově dostupný produkt pro téměř každého. Velkou roli hrál poměr cena výkon, telefony s Androidem nabízely za málo peněz spoustu muziky. Zdá se však, že si stále více uživatelů potrpí hlavně na kvalitě. Informuje o tom portál Appleinsider.com.

Konkurence je stále menší

Jedním z hlavních důvodů, proč uživatelé přecházeli z Androidu na iOS, stabilita systému. iOS od Applu je stále považován za spolehlivý a rychlý, na rozdíl od Androidu, který kdysi trpěl různými nedostatky. Android však v průběhu času vylepšil svůj operační systém a stává se pro iOS velkou konkurencí, paradoxně však jeho oblíbenost stále klesá. Důležitou roli při výběru telefonu hraje také cenová politika a někteří uživatelé preferují Android právě kvůli nižším cenám. Stále více lidí si však rádo zaplatí za kvalitu.

Android vs Apple

Obecně platí, že někteří uživatelé mění své preference vzhledem k cenám a rozhodnou se pro Android, aby ušetřili peníze. Takových lidí však stále ubývá, což dokazuje i nejnovější průzkum společnosti Statista. Zatímco ve třetím kvadrantu roku 2019 vlastnilo až 76,18 % uživatelů telefony s Androidem, ve druhém kvadrantu roku 2023 byl počet uživatelů operačního systému Android téměř o 6 % nižší, konkrétně 70,79 %.

iZdroj obrázku: pixabay.com

Proč lidé dávají stále větší přednost Applu?

Důvodů je skutečně mnoho. Jedním z nich je například zvědavost. Opravdu kvalitní Android dnes stojí stejně, jako telefon od Apple. Majitel Androidu s cenovkou 25 tisíc korun si tak za nový Apple až tolik nepřiplatí. Velkou roli také hrají předchozí problémy s telefonem se systémem Android. Android nesplňoval jejich potřeby kvůli stárnutí, nutnosti opravy nebo kvůli nedostatkům, které ovlivnily jejich celkovou uživatelskou zkušenost.

V neposlední řadě jde také o určitou touhu po nových funkcích telefonu. Lidé stále více touží po telefonech s vylepšenými fotoaparáty, rozšířenými možnosti příslušenství nebo uživatelsky přívětivější rozhraní.

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Redaktorem jsem již 6. rokem. Specializuji se na optické a vizuální testy, hádanky a rébusy, ale i zpravodajství a informace o nových technologiích, přičemž zábavnou formou podporuji vědeckou gramotnost čtenářů.

Zobrazit další články