Čas k radosti: Milovaná firma má problém, během pár sekund můžete dostat až 8 700 Kč

Někteří zákazníci společnosti Apple možná brzy dostanou odměnu ve výši 8 700 Kč. Je však potřeba splnit určitou podmínku.

i Zdroj fotografie: S vědomím Události247
                   

Společnost Apple měla v minulosti problémy s klávesnicemi na některých svých laptopových modelech MacBook, konkrétně těch v letech 2015 až 2019. Tyto klávesnice byly známé jako „motýlkový typ“ kvůli způsobu, jakým byly klávesy konstruovány a stiskovány. Bohužel se brzy ukázalo, že tato konstrukce byla nevhodná a způsobovala problémy uživatelům. Klávesy se často začaly odlepovat a selhávaly. 

Firma se k problému postavila čelem

Apple reagoval na stížnosti tím, že začal provádět opravy klávesnic zdarma, ale problémy přetrvávaly i po těchto opravách. Uživatelé byli stále frustrováni a nespokojeni. V důsledku těchto problémů se společnost Apple stala terčem hromadné žaloby od postižených uživatelů. Nedávno došlo k dohodě mezi Apple a žalobci, která stanovila, že Apple bude platit odškodné v celkové hodnotě 50 milionů dolarů, což je zhruba 1,1 miliardy korun. Tato dohoda zahrnuje uživatele v USA, protože žaloba se týkala pouze této oblasti. 

iZdroj obrázku: pixabay.com

Peníze na ruku

Podle této dohody bude Apple muset vyplatit odškodné všem postiženým uživatelům, kteří měli problémy s klávesnicemi a museli kvůli nim navštěvovat servis. Zatímco aplikace na odškodné byly spuštěny teprve od března, odhaduje se, že už nejméně 86 tisíc uživatelů požádalo o odškodné. Výše odškodného bude záviset na tom, kolikrát byli uživatelé nuceni své zařízení opravovat a jak závažné byly jejich problémy. Sumy se pohybují mezi 50 až 395 dolary (což je v přepočtu asi 1100 až 8700 Kč) na jednoho uživatele.

Zdroj: Reuters
Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články