Apple znovu v problémech: Zákazníci si stěžují na zásadní problém, společnost bude mít co vysvětlovat

Apple má zase pořádný problém, jeho uživatelé už pomalu přemýšlí o změně značky. Jak se s kritickým problémem společnost vypořádá?

Apple hodinky i Zdroj fotografie: SimonWaldherr / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Nová verze operačního systému pro chytré hodinky od Apple, watchOS 10.1, se stala předmětem diskuze, zejména co se týká funkce Double Tap. Tato funkce byla konečně představena na nových hodinkách Watch Series 9 a Watch Ultra 2, ale aktualizace na watchOS 10.1 přinesla některým uživatelům nečekané problémy. Hlavním problémem se stalo extrémní vybití baterie a zahřívání hodinek. 

Nespokojení zákazníci

Na tuto problematiku jako první upozornil server 9to5Mac, a brzy se k nim připojilo mnoho uživatelů, kteří si stěžovali na zvýšenou teplotu svých hodinek a rychlejší vybití baterie poté, co přešli na watchOS 10.1. Nejde však o problém, který by postihl všechny uživatele aktualizace, ale zdá se, že je poměrně rozšířený a počet stížností tak stále narůstá. Tento problém s nadměrnou spotřebou energie a přehříváním se objevil na různých modelů hodinek, od starých Watch Series 4 až po nové Watch Ultra 2. 

i

Stále více problémů

Uživatelé také zmiňují různé scénáře o rychlost vybíjení. Někteří tvrdí, že hodinky Watch Series 9 se jim vybily z 100 % na úplnou nulu během 3 hodin, zatímco jiný uživatel se s Watch Series 7 setkal s poklesem baterie o 25 % za pouhých 30 minut. K tomu se přidávají problémy s přehříváním a nabíjením. Uživatelé uvádějí, že nabíjení často automaticky přestává kvůli zahřátí hodinek, a někteří dokonce zaznamenali, že se baterie vybila během pokusu o nabíjení. Apple zatím nevyslovil žádný oficiální komentář k tomuto problému, ale pravděpodobně je již informován a pracuje na jeho řešení. Je možné, že oprava nadměrného vybíjení baterie bude součástí nadcházející aktualizace watch OS 10.2, která právě prochází fází beta testování.

Zdroj: Discussions
Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Redaktorem jsem již 6. rokem. Specializuji se na optické a vizuální testy, hádanky a rébusy, ale i zpravodajství a informace o nových technologiích, přičemž zábavnou formou podporuji vědeckou gramotnost čtenářů.

Zobrazit další články