Varování: Během pár sekund přijdete o 30 000 Kč. Tohle se týká všech Čechů

Podvodníci neustále vymýšlejí nejrůznější způsoby, jakými se vás mohou pokusit okrást. Tento způsob se může dotknout každého Čecha.

Peníze v ruce i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Bizarní příhoda potkala britského zákazníka společnosti Apple, který si objednal nový iPhone 15 Pro Max. Když mu však balíček dorazil, bylo totožností s jeho očekáváním hodně zmařeno. Místo vysněného telefonu obdržel nechtěnou čínskou napodobeninu s operačním systémem Android. 

Podvod

Zákazník, známý pod přezdívkou u/theEdmard, se o svém podivném zážitku podělil na platformě Reddit. Objednávku provedl prostřednictvím oficiálního webu Apple, kde si vybral nový iPhone 15 Pro Max v přírodní titanové barvě. Po doručení zásilky okamžitě vycítil, že něco není v pořádku. Rozbalil telefon a ihned si uvědomil, že obdržel padělek. Otevřel jsem krabici a první věc, které jsem si všiml, byla fólie na obrazovce. Další věc, kterou jsem si všiml při zapnutí, byla neobvyklá obrazovka,“ sdílel svou zkušenost poškozený uživatel na Redditu.

Falešný iPhone

Popsal i další podivnosti, jako například předinstalované aplikace včetně Facebooku nebo TikToku, a zasekaný operační systém, který se snažil imitovat iOS. Rychle bylo jasné, že se jedná o podvodný výrobek. Jak je možné, že se to stalo při objednávce přímo z oficiálního e-shopu Apple? Pravděpodobně došlo k chybě u dodavatele nebo přepravce, přičemž diskutující na Redditu nejčastěji zmiňují cílenou výměnu originálního produktu za padělek u dopravce DPD, který balíček zpracovával. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Může se to stát i vám

To šílené je, že celý proces dodávky byl sledovatelný na webové stránce Applu a sledovací číslo na krabici bylo správné, takže chyba nebyla na straně Applu,“ poznamenal rozhořčený zákazník. Nakonec se situace vyřešila díky zásahu ze strany Apple, který se domluvil s poškozeným zákazníkem na doručení nového kusu. Ten byl expedován prostřednictvím společnosti DHL Express a dorazil do dvou dnů. Ovšem, na začátku října se s podobným problémem potýkali i další uživatelé, jak naznačují příspěvky na fórech Apple. V té době si několik zákazníků objednalo nový iPhone 15 Pro Max, ale dostali loňský model iPhone 14 Pro Max.

Zdroj: Apple
Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články