Varování: Čechy oblíbená aplikace se chystá vyždímat z uživatelů peníze. Dotkne se to i vás

Používáte tuto celosvětově známou aplikaci? Pak se musíte připravit na to, že za ni brzy budete muset platit.

i Zdroj fotografie: abcMedia
                   

Upozorňujeme čtenáře, že následující text a komentář je publicistickým článkem, který obsahuje soukromý názor autora.

Diskuse o možném zavedení reklamy do populárního komunikačního nástroje neustává a je dost pravděpodobné, že se zavedení reklam brzy uskuteční. Nyní se vyjádřil i ředitel společnosti Whatsapp, a na rozdíl od předchozích reakcí, tuto možnost již neodmítá. 

Reklamy na Whatsappu

Před několika měsíci informoval deník Financial Times o plánech společnosti Meta monetizovat komunikační platformu WhatsApp. Podobný krok již přijala i v případě sociálních sítí Facebook a Instagram. Pro uživatele, kteří nejsou ochotni platit za služby sociálních sítí, se začne zobrazovat reklama. Původní zpráva Financial Times byla rychle vyvrácena, ale šéf WhatsAppu, Will Cathcart, nyní přiznal některé plány na monetizaci WhatsAppu brazilskému deníku Folha de S. Paulo. 

Meta chce peníze

Základní prostředí WhatsAppu by mělo i nadále zůstat bez reklam. Avšak nově zavedené kanály mohou mít odlišnou situaci. V budoucnu by se mohly objevit kanály, které budou dostupné pouze s placeným předplatným. Hlavním motivem za tímto krokem jsou opět finance. WhatsApp je nejpopulárnějším komunikačním nástrojem na světě a drží si pevně svou pozici. Přestože že je Meta jejím provozovatelem, nemá z ní téměř žádné výrazné příjmy. 

Whatsapp iZdroj fotografie: Depositphotos

Budeme platit

Zavedení reklamy však může odrazit mnoho uživatelů, což vedlo k negativnímu postoji mnoha zaměstnanců Meta. Placený model bez reklam by mohl narazit na odpor uživatelů. Společnost Meta čelí také řadě finančních problémů v důsledku ekonomické situace a vysokých pokut, zejména za porušení GDPR. Není tedy překvapující, že již delší dobu hledá způsoby, jak generovat příjmy prostřednictvím svých služeb. V případě Facebooku a Instagramu již první krok učinil, když nedávno zavedl reklamy a nabídl uživatelům, kteří je nechtějí, placené předplatné za 310,99 Kč měsíčně. Zda podobná částka bude v budoucnu požadována i za WhatsApp bez reklam, zůstává otázkou.

Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články