Aplikace, kterou používá až 97 % Čechů, nás jde nechutně obrat o peníze

Používáte tuto aplikaci? Pak se připravte na to, že budete brzy muset zaplatit pořádný balík. Tomu se nikdo nevyhne.

Telefon s Google Play i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

YouTube získává svůj hlavní příjem přes zobrazování reklam, a není tedy překvapivé, že uživatelé blokátorů reklam jsou pro něj spíše nepřátelští. Nedávno začal YouTube aktivně bojovat proti AdBlockům a podobným programům. 

Reklamy na Youtube

Tento boj probíhá na několika frontách. Někde se snaží přesvědčit uživatele blokátorů reklam ke spolupráci skrze vyskakovací okna, která žádají o vypnutí blokátoru. Jiným způsobem je radikálnější krok ve formě blokování přehrávání videa, dokud není blokátor vypnut. Nedávno uživatelé začali pozorovat další zbraň, kterou YouTube nasadil – zpomalování načítání videa. Tato situace postihuje jak prohlížeče třetích stran, tak i Chrome. 

iZdroj fotografie: Pixabay

Takhle na nás vydělávají

Původně si uživatelé mysleli, že jde o chybu, kterou Google rychle opraví. Avšak místo opravy Google oznámil, že zpomalování načítání videí není chybou, ale záměrem, a vyskytuje se pouze při aktivním blokátoru reklam. Aby se načítání vrátilo do normálu, uživatel musí buď blokátor vypnout a sledovat reklamy, nebo přejít na YouTube Premium, což je placená služba bez reklam. Otázkou však zůstává, zda tyto kroky skutečně vedou k eliminaci blokátorů reklam. Někteří tvrdí, že kutilové najdou řešení, které Google nedokáže odstranit, a veškerá snaha YouTube bude marná. Je tedy otázkou času, jak se situace vyvine.

Znamená to tedy jediné – pokud nezaplatíme za předplatné, otravných reklam se nikdy nezbavíme a Youtube na nás bude akorát vydělávat.

Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články