Nejoblíbenější aplikace Čechů přichází se novinkou: Brzy z vás vyždímá úplně všechny peníze. Připravte se

Používáte tuto aplikaci? Pak byste se měli připravit na velkou změnu. Každý z nás bude muset platit velké částky.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

WhatsApp provádí významnou změnu ve svých podmínkách týkajících se zálohování chatů. Bezplatná neomezená možnost zálohování na cloudových službách Google pro všechny uživatele na Androidu bude ukončena během příštího roku. Jak se na tuto proměnu připravit? 

WhatsApp přináší zásadní inovaci

Dříve bylo možné zálohovat v aplikaci na Androidu kompletní historii chatů a hovorů, včetně souborů, obrázků, videí a hlasových zpráv. To vše se bude nadále zálohovat, ale s omezením. Co to přesně znamená? Nově budou vaše zálohy uloženy přímo na váš Google Disk, do prostoru, který jste si v Google Cloudu vyhradili. Pokud tedy již máte Disk zaplněný daty z aplikace Fotky a vlastními soubory, doporučujeme vám připravit se na tuto změnu. 

Zásadní změna

Od poloviny příštího roku budou všechna vaše zálohovaná data ukládána do vašeho prostoru v cloudu od Googlu. Výhodou stále zůstává, že Google poskytuje všem registrovaným uživatelům 15 GB volného místa na cloudovém úložišti. Pokud potřebujete více místa, můžete si zakoupit 100 GB za 60 korun měsíčně, 200 GB za 80 korun měsíčně a 2 TB za 300 korun měsíčně. Apple s WhatsAppem podobnou změnu již dříve představil, avšak s tím rozdílem, že Apple nabízí pouze 5 GB volného místa zdarma. 

Whatsapp iZdroj fotografie: Depositphotos

Co bude dál

O této nepopulární změně ve zálohách WhatsAppu informoval Google na svém oficiálním blogu. „Důležité upozornění: Zálohy aplikace WhatsApp na systému Android se brzy začnou zahrnovat do celkového limitu cloudového úložiště účtu Google, podobně jako u záloh na jiných mobilních platformách. Tato změna se nejprve začne aplikovat pro uživatele WhatsApp Beta od prosince 2023 a postupně poté pro všechny uživatele WhatsAppu na systému Android od začátku příštího roku,“ uvedl Google, potvrzujíc, že novinka bude plně spuštěna na začátku příštího roku.

Brzy tak budeme muset platit za úložiště velké peníze a čím více ho budeme potřebovat, tím hlouběji si budeme muset sáhnout do kapsy.

Zdroj: Google, Theverge
Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články