Nejoblíbenější mobilní aplikace Čechů je v troskách: Už brzy ji v telefonu nenajdete

Uběhlo již devět let od okamžiku, kdy se oblíbená komunikační platforma Messenger odštěpila od aplikace Facebook.

i Zdroj fotografie: Stock Catalog / Creative Commons / CC BY-SA
                   

V současné době obě tyto aplikace fungují nezávisle na sobě. Je zajímavé, že Messenger lze používat i bez aktivního facebookového profilu. Nicméně společnost Meta, provozovatel obou těchto sociálních sítí, se nyní rozhodla nahlédnout do minulosti. Přichází velký návrat. 

Co se děje?

Facebook a Messenger byly odděleny v roce 2014, aby Mark Zuckerberg mohl plně zaměřit svou pozornost na tyto dva prvky zvlášť. Cílem bylo udělat z Messengeru nejlepší chatovací platformu na světě a zajistit, aby fungoval jako samostatná jednotka a nejen jako doplněk k Facebooku. Meta se nyní chystá vrátit ke svým kořenům a znovu integrovat Messenger do aplikace Facebook. To znamená, že nebudete potřebovat dvě různé aplikace. Bude vám stačit jedna, což by mělo potěšit většinu uživatelů. 

iZdroj fotografie: Pxhere

Nastane změna

Oficiální informace o této novince byly zveřejněny na blogu společnosti Meta. Konkurence je stále aktivní. Pokud nyní otevřete aplikaci Facebooku, uvidíte v pravém horním rohu logo Messengeru. Nicméně po kliknutí na něj se otevře externí aplikace Messenger (nebo vás přesměruje na obchod s aplikacemi, pokud ji nemáte nainstalovanou), což znamená, že chatování s přáteli přímo v rámci mobilního Facebooku není možné. Plánovaný návrat Messengeru zpět do této aplikace je záměrem konkurovat. 

Jde čistě o konkurenci

Společnost Meta chce konkurovat zejména populárnímu TikToku, který umožňuje v rámci jedné aplikace provádět mnoho různých aktivit. Můžete v ní konzumovat obsah a zároveň komunikovat s přáteli, což eliminovalo potřebu přepínání mezi aplikacemi, což je v současné době běžné u Facebooku, pokud chcete komunikovat přes Messenger. 

Toto opětovné spojení má své výhody i nevýhody. Samozřejmě, že mít jednu aplikaci namísto dvou je pro většinu uživatelů výhodou, ale existují také určité komplikace. Ti uživatelé, kteří Facebook nepoužívají a Messenger slouží pouze jako komunikační platformu, se nyní budou muset uchýlit k plnohodnotné Facebookové aplikaci. Je také pravděpodobné, že pro používání integrovaného Messengeru bude potřeba mít aktivní účet na Facebooku. .

Zdroj: Mobilizujeme
Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Redaktorem jsem již 6. rokem. Specializuji se na optické a vizuální testy, hádanky a rébusy, ale i zpravodajství a informace o nových technologiích, přičemž zábavnou formou podporuji vědeckou gramotnost čtenářů.

Zobrazit další články