Máte iPhone? Pozor, jedním chybným kliknutím se vám zmizí heslo a údaje od bankovního účtu. Dostane se k nim kdokoliv

Funkce AirDrop umožňuje jednoduché a rychlé sdílení hesel mezi dvěma iPhony. Může však představovat potenciální riziko jejich zneužití. Obezřetnost je na místě.

AirDrop i Zdroj fotografie: Bauani at English Wikipedia / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Věděli jste, že na iPhone existuje funkce, která umožňuje jednoduché sdílení hesel v jejich textové podobě? Tato funkce může být pro uživatele v některých situací prospěšná. Měli byste si však dát pozor, aby nedošlo k jejímu zneužití. Funkci AirDrop byste tak měli používat pouze ve výjimečných případech a pouze v přítomnosti důvěryhodných osob. V opačném případě může být vaše heslo zneužito k různým podvodům.

Šikovná funkce AirDrop

Moderní internetový svět je plný nástrah v podobě různýcn podvodů a kybernetických útoků. Z toho důvodu je důležité nastavení silného hesla ke všem svým účtům. Silné heslo by tak mělo obsahovat určitý počet znaků, včetně velkých a malých písmen, číslic a speciálních znaků. Takové heslo je však těžké si zapamatovat a mnohem horší může být jeho sdílení s jinou osobou. V zásadě byste své hesla s nikým nikdy neměli sdílet. Může však nastat pár situací, které sdílení vyžadují. Pro takové případy přichází Apple s novou funkcí AirDrop, která umožňuje jednoduché sdílení hesel mezi dvěma iPhony.

majitelé iphonů
iZdroj fotografie: Web Donut / Creative Commons / CC BY-SA

Sdílení hesla na iPhonu

Pokud chcete funkci AirDrop na svém iPhonu využít, musí i přijímací strana vlastnit iPhone nebo iPad s operačním systémem iOS 17. Funkci je možné využít pouze na krátkou vzdálenost, takže obě zařízení musí být nejlépe v jedné místnosti.

Pro spuštění stačí jít do Nastavení, kde vyberete sekci Hesla. Zvolíte účet, se kterým chcete heslo sdílet a přenos zahájíte kliknutím na ikonu Sdílení v horním rohu obrazovky. Zobrazí se vám seznam zařízení, které mají aktuálně zapnutou funkci AirDrop a vyberete cílové zařízení vašeho příjemce. Dotyčný pak musí sdílení potvrdit na svém vlastním zažízení, kde se následně zobrazí vámi sdílené heslo.

Potenciální nebezpečí

Jedná se o šikovnou funkci, která poskytuje jednoduchou a rychlou možnost sdílení různých hesel. Přesto byste si měli dát dobrý pozor s kým a v jakém prostředí hesla sdílíte. AirDrop je vybaven základním šifrováním, ale při přenosu se heslo na obou zařízeních zobrazí v textové podobě. V tu chvíli je potenciálně zranitelné a může být jednoduše zneužito. Svá hesla proto sdílejte pouze s důvěryhodnými osobami a vyhýbejte se sdílení na veřejných místech.

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články