218 milionů hacknutých účtů: Pokud hrajete hry na telefonu, možná se to týká i vás

Zpozorněte, možná se to týká i vás. Bylo hacknuto přibližně 218 účtů. Pokud hrajete hry na telefonu, možná se to týká i vás.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Společnost Zynga, známá svými herními aplikacemi pro smartphony, byla terčem hackrového útoku v září 2019, při němž byla narušena bezpečnost dat více než 218 milionů hráčů. Tato situace není ničím neobvyklým, neboť kybernetické útoky pravidelně postihují jak velké firmy, tak i další subjekty. Ochrana před těmito útoky je neustálým bojem, ačkoliv se společnosti snaží zlepšit svou bezpečnost, neexistuje absolutní záruka, že útokům zabrání. To dokazují nedávné případy útoků na platformy jako Facebook, Conrad, Instagram a také v případech benešovské nemocnice a OKD. 

Kybernetické útoky

Dokonce ani politici nejsou nedotknutelní a mohou se stát terčem kybernetických útoků. V tomto konkrétním případě se opět projevilo, že oblíbené aplikace a jejich výrobci jsou oblíbeným cílem pro útočníky. Příkladem může být WhatsApp, což je aplikace, která se často stává terčem útoků na uživatelská data a chytré telefony. Hacker zodpovědný za útok na Zyngu je známý jako Gnosticplayers. Podle informací získaných z Hacker News odcizil nedávno více než 218 milionů účtů ze hry „Words with Friends“. Během útoku získal přístup k databázi obsahující údaje uživatelů používajících tuto hru na systémech Android a iOS, pokud ji měli nainstalovanou před 2. zářím 2019. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ukradená data

Odcizené informace obsahovaly jména, e-mailové adresy, registrační ID, telefonní kontakty, Facebook ID (pokud bylo poskytnuto), nápovědy k obnově hesla a další související údaje týkající se uživatelských účtů. Důležité je, že nebyly ohroženy platební informace uživatelů. Společnost Zynga oznámila útok dne 12. září a upozornila, že útočník získal přístup k účtům ve hrách Draw Something a Words with Friends. Byla podána trestní oznámení a probíhá vyšetřování. Aby byly chráněny účty hráčů, společnost přijala opatření pro zvýšení bezpečnosti. Hráči byli také individuálně informováni o situaci a přijatých opatřeních. Účty všech hráčů jsou prý pod plnou ochranou.

Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články