Prodlužte svému mazlíčkovi život až o 5 dalších let a dopřejte mu co nejdelší a spokojený život. Stačí se řídit jednoduchými pravidly

Až polovina majitelů domácích mazlíčků říká, že jim často kupuje dárky k narozeninám, a skoro všichni je považují za členy rodiny.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Když se kočka nebo pes stanou součástí domácnosti, přirozeně chceme, aby s námi strávili co nejdelší čas a měli se co nejlépe. To zahrnuje mimo jiné pravidelnou návštěvu veterináře, bezpečný venkovní prostor na hraní nebo zdravé pamlsky. Naši chlupatí miláčci bývají světlem našeho dne, takže následuje několik tipů, jak učinit jejich životy opravdu příjemnými a co nejvíce je prodloužit.

Aktivita, potomstvo a zvláštní dny

Hry a aktivity mají ve zvířecím životě podstatné místo. Udržování vašeho zvířecího přítele v pohybu mu zajistí dobré zdraví a náladu, takže bude jen zářit. Pokud se navíc se psem budete pravidelně procházet, prospěje to i vám. I když občas chceme vidět naše mazlíčky s jejich potomky, kastrace je důležitá pro celkové zdraví zvířete. Redukuje totiž riziko některých chorob a zároveň se snižuje šance, že se kočka „zaběhne“, protože hledá správného kocoura.

iZdroj fotografie: Pixabay

Dopřejte jednou za čas svému psovi nebo kočce tzv. rozmazlovací den. Opatřete nějaké zdravé pamlsky, věnujte se čistě zvířeti, kočku můžete i namasírovat. Pořádné dlouhé a důkladné drbání udělá s kočkou divy a jasně uvidíte, že se vám kompletně vystavuje a chce víc. Některé kočky budou dokonce na drbající ruku tlačit takovou silou, že vás bude po několika minutách bolet zápěstí. Pořádná péče chce zkrátka trochu zdatnosti.

Bezpečný domov a přítel doktor

Není nic nového, že zvířata jsou obecně zvědavá. Abyste se vyhnuli jejich zranění a poškození domácnosti, projděte si svůj domov a podumejte, co všechno by mohlo být pro vaše zvíře skutečnou zdravotní hrozbou. Patří sem například chemikálie, volně přístupné rostliny s trny nebo sklo, které se dá snadno rozbít. Pozorujte také chování zvířete, protože způsoby jeho interakce s okolím by vás kolikrát nenapadly.

iZdroj fotografie: Pixabay

Veterináře navštěvujte pravidelně. Zvíře může vypadat v pořádku, ale to nemusí vůbec nic znamenat. Pravidelná návštěva navíc nejspíš způsobí, že i doktor se stane rodinným přítelem. Nezapomínejte pečovat také o srst psů i koček, kartáčujte je a česejte, důležité je i stříhání, hlavně u psů. Srst umí psům velmi snadno částečně zakrýt zrak, což jim vadí v orientaci i jídle. Navíc v létě jim hrozí přehřívání, protože pes se neumí sám výrazněji zchladit.

Zdroj: BrightSide

Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Zobrazit další články