Žebříček nejvíc nebezpečných zvířat na světě. Hlavní příčky obsadila i zvířata, která je možné běžně potkat

Vyhlídka na to být smrtelně zraněn zvířetem je sama o sobě dost děsivá. Víte ale, která zvířata jsou nejnebezpečnější?

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

National Geographic je dlouhodobým průzkumníkem nejen zvířecí říše. Kromě toho se samozřejmě věnuje archeologii, vědě vesmíru a prakticky všem stránkám lidského poznání. Z jeho zdrojů jsme sestavili žebříček nejnebezpečnějších zvířat, která zabijí během roku statisticky nejvíce lidí. Pokud jste na žádné z nich nenarazili, jste asi v pohodě, pokud ano a přežili jste, máte dost možná kliku. Každopádně příště víte, s kým máte tu čest.

Aligátoři, žraloci, vlci a leopardi

Je sice větší šance, že vás zabije prodejní automat než aligátor, ale automat má taky mnohem míň zubů. Aligátor zabije průměrně jednu osobu ročně. Žraloci jsou mylně považováni za obrovské nebezpečí, ovšem reálně jejich prostřednictvím skončí život za rok pět lidí. Vlci zabíjeli v minulých staletích stovky lidí ročně, což vysvětluje náhled na ně jako na děsivé mrchožrouty z pohádek. V dnešní době jim ročně podlehne cca 12 osob.

iZdroj fotografie: Pixabay

To už jsou horší koně, kteří jsou naopak obecně považováni za mírné tvory. Ovšem nešikovná interakce člověka a koně vede ročně k dvaceti smrtelným případům, takže poslouchejte své instruktory. Čtyřnohá zvířata pokračují leopardy, kteří k průměru koní přidávají deset obětí. Nejsou sami agresivní, ale zmenšuje se jim životní prostor a to může vést ke zvýšení jejich útočnosti. Nikdo nemá rád, když mu mizí domov.

Psi, hadi, moskyti a lidé

Nejlepší přátelé člověka mají ročně na svědomí 25 000 úmrtí. Nejde jen o útočná plemena, divocí psi se vzteklinou jsou trvalý problém. Dvojnásobek psích úmrtí zvládnou každoročně hadi s průměrem 50 000 životů. Strach Indiana Jonese tak byl naprosto oprávněný. Hlavním problémem jsou v tomto případě rozvojové země, které nemají peníze na nákupy funkčních sér a firmám se současně  vývoj nevyplatí.

iZdroj fotografie: Pixabay

Když už jsme zmínili psi, je třeba uvést i jejich páníčky, respektive lidský druh. Chování lidí má totiž každý rok za následek 475 000 mrtvých, hlavně v ne zrovna malém podílu užití střelných zbraní a dalších násilností. Na rovný milion mrtvých pak už dosáhnou – prosíme hudbu – jen moskyti. Jejich kousnutí šíří malárii, tropické horečky a zcela specifické viry. Právě choroby mají na svědomí tak obrovskou statistiku.

Zdroj: Cnet

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Zobrazit další články