Zbavte se nezvaných vetřelců s osmi nohama v domácnosti jednou provždy

Pavouci nebývají problém, pokud nejsou skutečně jedovatí, nemáte alergii nebo jich není opravdu značný počet najednou.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pokud přítomnost pavouků ve vašem obydlí překračuje obvyklou míru několika kousků na pár místech, bude nejlepší zavolat profesionála. Pokud se však chcete zbavit pavouků vlastními silami a prostředky, máme pro vás několik způsobů, jak toho dosáhnout. A není k tomu potřeba speciální výcvik ani žádné těžko opatřitelné prostředky, nejspíš si vystačíte s tím, co máte běžně doma.

Vysavač a boj s mouchami

Zásah proti pavoukům začíná řádným úklidem domácnosti. Vysávejte pravidelně a důkladně, protože solidní vysavač odstraní pavučiny, samotné pavouky i jejich vajíčka. Věnujte zvláštní pozornost jakýmkoliv prasklinám ve zdi, záhybům na záclonách a dalším stísněným prostorám domu. Pokud na ně nedosáhnete, použijte smeták nebo prachovku na tyči. Odstraňujte pavučiny staré i nové a nevynechte žádné místo.

iZdroj fotografie: Pixabay

Pavouci žerou mouchy a další hmyz, takže pokud jim odstraníte zásoby potravin, jednoduše pomřou. Naše jídlo pro ně totiž není. Pokud máte problém i s mouchami, nejdřív ho vyřešte, ten pavoučí je na něj navázán. Do oken dejte kvalitní sítě, a je-li potřeba, po celém domě nainstalujte pasti na hmyz, hlavně do rohů a stísněných prostor, kde se hmyzu všeho druhu daří nejlépe. Kvůli tmě a špatné dostupnosti má člověk tendenci tato místa při úklidu vynechat.

Raději ať se činí venku

Venkovní prostory pavoukům také vyhovují, zvláště pokud jsou tam objekty jako sloupky dřeva, kupky kamení nebo kompost. V garáži vyhledávají hlavně papírové krabice a různé harampádí. Ideální je přesunout pobyt pavouků z domu na zahradu, pokud máte dost prostoru. Žerou totiž brouky, květiny nechávají bez povšimnutí. Jakmile bude jejich pohyb a životní prostor kontrolován, budou dělat to, co mají.

iZdroj fotografie: Pixabay

Pokud se nepotýkáte přímo se záplavou pavouků, není nutné se učit nějaké zvláštní způsoby boje s nimi. Jednotlivce můžete zkrátka vyhodit ven, případně trefit postaru botou nebo novinami. Pavouci jsou obecně užiteční, pokud jsou ovšem venku, kde chrání před škůdci. Doma pavouka přiklopte sklenkou, podsuňte pod něj kousek papíru a takto ho vyneste ven. Jen se ujistěte, že se nevrátí dovnitř.

Zdroj: Terminix

Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Ladislav Podešva
Autor článku

Ladislav Podešva

Zobrazit další články