Hejno racků vyrazilo svým chováním rodině dech. Posádka člunu nevěřila svým očím, všechno však zachytila na kameru

Rodinu zvyklou jezdit po moři nejspíš už nic moc nepřekvapí. Jenže se najdou chvíle, kdy i zkušení skoro nevěří svým očím.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Internet nabízí obrovskou spoustu příběhů zachycených na mobilní telefon. Až si člověk někdy říká, jestli je v našich životech vůbec něco, co lidé nenatáčí. Všechny ty kompilace pádů, kočiček a havárií se na nás valí na nejrůznějších stránkách. Občas se ale najde něco skutečně zajímavého a tedy je opravdu fajn, když se najde pohotová ruka s kamerou. Jako tomu bylo u téhle rodiny, která se jen tak vydala na moře.

Začalo to docela obyčejně

Vnucuje se konstatování, že to byl den jako každý jiný a do nějaké doby určitě ano. Americká rodinka si zkrátka vzala loď a vyrazila na krátký výlet po mořských vlnách. Protože ale počasí začalo nabírat nepříjemný směr, zůstali s plavidlem docela blízko u břehu. Tehdy nejspíš ani jednoho člena rodiny nenapadlo, že se za chvíli setkají s něčím dosti atypickým. A že mezi přáteli sklidí úspěch s videem, které událost zachytilo.

iZdroj fotografie: Pixabay

Že se u mořského břehu vyskytují rackové, asi nikoho nepřekvapí. Vesele křičeli a poletovali i v době tohoto rodinného výletu. Takže si posádka člunu řekla, že je to krásné a že si hejno ptáků natočí na mobil. Když už nic jiného, bude se jednat o půvabnou vzpomínku na rodinnou pohodu. Otec rodiny se chopil kamery a sledoval pozorně a každý pohyb hejna a změnu jeho tvaru. Ptáci prováděli zajímavé obraty, ale to nejlepší mělo teprve přijít.

Blízké mořské setkání

Pak se totiž hejno hlasitě rozkřičelo a velmi svižně zamířilo přímo k lodi. Když se přehnalo, otec otočil kameru po směru letu a na zádi se rozestoupily vlny. Z moře se na hladinu vyhoupla rodinka plejtváků obrovských. Jde o největší ryby a také největší živočichy na světě. Je pochopitelné, že celá rodina byla takovým výjevem zcela ohromena. Vůbec nevnímali, že se jim loďka povážlivě houpe a že jsou možná ve vážném nebezpečí.

iZdroj fotografie: Pixabay

Při plavbě po moři se dá někdy zahlédnout jeden plejtvák a ještě k tomu z dálky. Jenže setkat se takto těsně s celou rodinkou je něco naprosto neuvěřitelného. Nadšené komentáře držitele kamery a hlavy rodiny proto nemohou nikoho překvapit. Ryby, které vypadaly jako kusy černých skal, se objevily jen nakrátko a zase zmizely pod hladinou. Pro celou rodinu se ale nepochybně jednalo o zážitek na celý život a z videa se stal hit Youtube.

Zdroj: Daily Mail

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Zobrazit další články