Co se vám pes snaží říct, když vrtí ocáskem, leží na zádech, nebo zvedá tlapku? Všechna gesta mají svůj význam a vysvětlení

Pokud chcete pořádně porozumět vašim psím mazlíčkům, rozhodně se podívejte na vysvětlení těchto nejčastějších gest, která u nich můžete vidět.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Porozumění řeči psího těla je nezbytným prostředkem k vybudování pevného a důvěryhodného vztahu mezi vámi a vaším čtyřnohým přítelem. Mimo jiné tak například zjistíte, proč neustále třepe ocasem a co znamená to, když položí svoji hlavu na vaše koleno. Podívejte se proto na několik psích gest, která vám pomohou pochopit, co vám váš domácí mazlíček chce sdělit. 

Jednotlivá psí gesta a jejich vysvětlení

Pes vrtí svým ocasem. Pokud pes vrtí ocasem pomalu, nechápe, co se děje, a ptá se vás, co po něm chcete. Když pes pohybuje ocasem rychle, znamená to, že uznává, že jste pánem situace.

Ocas je schovaný mezi nohama. Toto gesto značí, že se pes buď bojí, má bolesti anebo se cítí nepříjemně. Pokud váš mazlíček tímto způsobem stáčí ocas často a vy nevidíte žádnou příčinu, měli byste ho vzít co nejdříve k veterináři.

Široce otevřené a ostražité oči. Takto se váš mazlíček snaží upoutat veškerou vaši pozornost. Vyzývá vás a očekává, že budete rázně reagovat.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pes mžourá a mrká. Mžourání a mrkání znamená, že je váš mazlíček připraven si hrát. Pokud však váš pes mžourá podezřele hodně, může to indikovat problém s očima a měli byste jej vzít na prohlídku k veterináři.

Uši stojí rovně nebo jsou nakloněné dopředu. Pes vám tím dává najevo, že je zvědavý, a reaguje na každou novou událost ve svém okolí.

Uši jsou sklopené k hlavě. Toto gesto značí, že se pes bojí. Někdy může mít váš mazlíček sklopené dokonce jenom jedno ucho, přičemž to většinou bývá to levé. Jednoduše řečeno takto psi reagují na neznámé lidi nebo na osoby, ze kterých jde strach.

Jednotlivé psí pohyby, které je také dobré znát

Pes má zvednutou jednu přední tlapku. Tento postoj znamená, že se vás váš mazlíček chce na něco zeptat. Možná má hlad nebo si chce hrát. Někdy to však psi také dělají (zejména lovecká plemena), když si všimnou něčeho zajímavého.

Pes zívá. Tato činnost znamená, že se pes cítí nesvůj, je nervózní. Poměrně často to dělají štěňata, když jsou obklopena velkými neznámými psy. Pokud však váš mazlíček zívá po tom, co zíváte vy, znamená to, že je na vás velmi vázaný.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pes se převaluje a odhaluje své břicho. Pes tím dává najevo, že vám důvěřuje a chce vám udělat nějakým způsobem radost. Pokud psa po převalení pohladíte po břiše, dáte mu tím najevo, že jste s jeho chováním spokojeni.

Pes položí hlavu na koleno svého majitele. Toto poslední gesto znamená, že pes chce získat vaši pozornost a následně vám dát najevo, že vás potřebuje. Pokud se mazlíček naopak dotýká čenichem majitelových rukou, dožaduje se pohlazení.

Zdroj: Brightside

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Zobrazit další články