Letní vedra představují hrozbu pro psy. Toto jsou nejlepší způsoby, jak domácího mazlíčka udržet v chládku

Léto je veselý čas jak pro lidi, tak pro jejich čtyřnohé společníky. Psi však snáší horko hůře než my, je proto třeba myslet na způsoby, jak jim dopřát ochlazení.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

S létem přichází doba, kdy se bude spousta lidí prohánět venku i se svými psy. A právě naši chlupatí společníci jsou často nevinnou obětí podcenění venkovní teploty. Zatímco my si můžeme koupit vodu v obchodě, oni jsou na nás obvykle plně odkázáni. Naštěstí existuje několik způsobů, jak můžete i vašemu psovi poskytnout během letních veder kýženou úlevu. Bezpochyby ji ocení a vy předejdete nepříjemným situacím.

Rizika vysokých letních teplot pro psa

Lidé berou svoji vlastní schopnost adaptace na zvýšenou teplotu jako samozřejmou. Na tom by nebylo nic tak hrozného, kdyby nezapomínali, že psi tuto schopnost nemají a nedokáží se zchladit vlastními silami – nemohou se potit jako my. Trochu tekutin mohou vypotit polštářky na tlapách, většina jejich chlazení se ovšem odehrává pomocí lapání po dechu a vyplazeného jazyka. Tedy typického obrázku psa v letním horku.

iZdroj fotografie: Pixabay

Jenže v případě velkých veder tato psí chladicí metoda nestačí. A zatímco nám může být docela příjemně, psovi je mizerně a jde s námi hlavně proto, aby potěšil páníčka nebo paničku. Během horkých dnů nechávejte psa raději doma s nějakou formou klimatizace. Vyčerpání nebo infarkt se u těchto zvířat objeví mnohem rychleji, než si myslíme. Pokud nemáte doma klimatizaci, podnikněte rozhodně následující kroky.

Pes v horku potřebuje vodu, úkryt, větrák či bazének

Klíčovým faktorem je, aby měl pes neustále k dispozici chladnou vodu k pití. Misku nechte rozhodně ve stínu a vodu pravidelně doplňujte a měňte. Venku podumejte o nějakém pítku, které bude vodu dávkovat dle potřeby psa. Vždy vezměte dost vody pro sebe i pro čtyřnohého kamaráda, pokud se vypravujete ven. I když si pes může nějakou dobu užívat sluníčko, potřebuje také odpočinek ve stínu. Delší pobyt na přímém slunci mu taky může přivodit spálení nebo úžeh.

iZdroj fotografie: Pixabay

Pokud máte zahradu nebo aspoň dvorek, je perfektním řešením vanička nebo menší bazének, kde se může pes osvěžit kompletně. Hodně psů se rádo ráchá ve vodě a v různých ostřikovačích v parku nebo jinde. Nebraňte jim v tom, pouze na ně pořád dohlížejte, aby něco nepoškodili nebo se nezranili. Nejčastější chybou je brát psa ve vedru ven za každou cenu, protože horký beton na silnici či chodníku mu spolehlivě spálí tlapky. Projděte se radši někde v parku, kde může pes na trávu.

Zdroj: TheSprucePets

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Zobrazit další články