Obrovská lebka vyplavená na pláži u New Jersey. Pátralo se po celém internetu, ale nikdo neuhádl, o jakého tvora šlo

Poté, co se na pláži v New Jersey objevila obří lebka, oslovila policie veřejnost ve snaze záhadného tvora identifikovat. Výsledek se však nedostavil.

i Zdroj fotografie: Twitter / New Jersey Department of Environmental Protection
                   

Kdo by neměl rád záhady? Jedna se objevila začátkem června v New Jersey, když se zde po silné bouři ocitla na pláži obrovská lebka neznámého tvora. Věci se chopili pracovníci z místního Úřadu pro ochranu životního prostředí a kromě jiného oslovili také veřejnost s tím, aby jim pomohla identifikovat, komu tento velký kus kosti patří.

Od pelikána po pozůstatek Cthulhu

Jeden z poměrně střízlivých odhadců navrhl, že by mohlo jít o lebku pelikána, i když podle dotyčného tito ptáci v oblasti New Jersey ani v okolí nežili a nežijí. Reakcí bylo, že by pelikán musel být obrovský. Pak už začaly šílenější teorie a samozřejmě se nešlo vyhnout mýtu Cthulhu, který se ujme prakticky kdekoli. Podle komentátora se: „Prastarý probudil a New Jersey si má užít posledních pár dní, než se oceán vypaří a další Prastaří se proberou ze svého spánku.“

Že bude zmíněn Cthulhu, bylo jasné. Další komentující zmiňovali například zobák chobotnice nebo Jimmyho Hoffa – to byl americký odborový předák zapletený do organizovaného zločinu, a v roce 1964 byl odsouzen ke třinácti letům vězení. Po necelých pěti letech byl však propuštěn, když ho omilostnil prezident Richard Nixon. Ovšem v roce 1975 se ztratil a až o mnoho let později se jeho přítel Frank Sheeran přiznal, že jej zavraždil – údajně z pověření mafie.

Ani chobotnice, ani Prastarý

Naštěstí se nakonec nejedná o nic zvláštního, i když to nejspíš některé zklame. Specialisté na mořský život potvrdili, že jde o lebku plejtváka malého, a dodali, že jí velmi rádi poskytnou domov. I když jde o nejmenší druh z rodiny velkých velryb, jsou tito živočichové obrovští. Dosahují délky 10,7 metrů a váhy přes 9 tun. Živí se tím, co zachytí v mořské vodě, a svoje čelisti dovedou rozevřít až do úhlu 90 stupňů.

iZdroj fotografie: Pixabay

Vzniká tak tlak, který stahuje jejich kořist do pusy, než čelisti velryba sklapne. Zbytek pak přefiltrují kostice, které oddělí vodu od toho, čím se velryby opravdu živí. Celá záležitost nakonec skončila zcela prozaicky, ukázala ovšem kreativitu obyvatel a krásnou interakci civilistů a úředníků chránících životní prostředí.

iZdroj fotografie: Pixabay

Kdoví, třeba se někdy Cthulhu nebo podobná bytost na březích New Jersey opravdu zjeví a pro místní to nebude tak překvapivé.

Zdroj: IFL Science

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Zobrazit další články