Nejchytřejší psí plemena na světě. Pravděpodobně mezi ně patří i váš čtyřnohý přítel a ani o tom nevíte

Mnohá zvířata na světě jsou velmi inteligentní, i když to na první pohled nemusí být patrné. A psi rozhodně nejsou výjimka.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Shromáždili jsme široký vzorek zástupců psích ras, ořezali jim tužky, aby nemuseli používat packy, a požádali je o vyplnění jednoduchého testu inteligence. No dobře, tohle se nestalo. Ale organizace PetMD stejně přišla se seznamem těch nejchytřejších psích ras. Zástupci těchto chytrolínů se prohání po celém světě. Tak se podívejte, jestli váš chlupáč také patří mezi vybranou třídu, nebo jestli jeho silné stránky leží spíš někde jinde.

Honáčtí psi, rotvajleři a jeden prcek

Ano, australský honácký pes, který je tradičně spojován s pastevectvím a ovládáním stád, je vysoce inteligentní, bdělý a velice ochranářský, pokud jde o majetek a lidi. Tito psi jsou pohotoví, chytří a aktivní, jak mentálně, tak i fyzicky. Stinnou stránkou je, že se snadno nudí a provádějí různé vylomeniny, aby se zabavili. Tenhle druh je velmi organizovaný a je prokázáno, že jeho zástupci si po sobě dovedou uklidit hračky, když si přestanou hrát.

iZdroj fotografie: Pixabay

Rotvajleři byli původně pracovní psi v Německu. V současnosti jsou stále používáni hlavně v ostraze a u policie. Jsou odvážní, vnímaví, loajální a zachovávají klid i ve vypjatých situacích. Dalším chytrákem je malý huňatý papillon, který mate tělem. Je rozhodně chytřejší, tvrdší a silnější, než vypadá. Často se říká, že je to velký pes, který se jen smrskl do malého těla. Přitom má přímo atletickou výdrž a odvahu za deset psů jeho velikosti.

Labradoři, zlatý retrívr a borderák

Labradoři jsou nejčastější volbou psa pro celou rodinu. Původně také pracovní pes, tento druh je znám pro inteligenci, lásku, trpělivost a jemnost. Díky těmto vlastnostem se hodí do domácnosti s malými dětmi. Snadno se cvičí a jde tak o špičkové psy pro záchranáře, asistenční i policejní práci. Zlatý retrívr se umí naučit až 200 příkazů, je věrný, milující a trpělivý. Protože je velmi učenlivý, jde také o vynikajícího společníka do rodiny.

iZdroj fotografie: Pixabay

První místo ve výběru však patří border kolii. Tito psi v sobě kombinují obrovskou zásobu energie a vysokou inteligenci. Základem je najít jim vždy nějakou aktivitu, jinak po návratu z práce najdete doma spoušť. Mají neuvěřitelně silné spojení s lidmi, ovšem nesednou si s každým. Potřebují parťáka, který se jim bude věnovat a zapojovat je do svého života. Protože jde o pastevecké psy, mohou je frustrovat malé děti, které mají vlastní hlavu a nedají se řídit jako stádo ovcí.

Zdroj: PetMD

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Zobrazit další články