3 extrémně nebezpečné kousky Steva Irwina. Lovce krokodýlů, který se vysmíval samotné smrti

Australský dobrodruh a přírodovědec Steve Irwin tragicky zahynul 4. září 2006. Osudnými se mu ovšem nestaly ty nejrizikovější hrátky, které prováděl.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Steve Irwin byl dlouhodobým lovcem krokodýlů a propagátorem přírody. Jeho výstupy a celkové působení ovšem v mnoha případech připomínaly spíš podivné pokusy o sebevraždu. Jeden takový ho nakonec nepřekvapivě stál i vlastní život. Kupodivu se ovšem jednalo „jen“ o hrátky s rejnokem, nikoli ty největší bizarnosti, které prováděl už předtím. Hodí se proto trochu ohlédnout nad tím, jak se Steve šklebil vlastní smrti do tváře, než ho dostihla.

Varani a krokodýl nilský

Krokodýl nilský dosahuje v plné dospělosti délky až 6 metrů, což ještě doplňuje váha čítající jednu tunu. Jednomu takovému mackovi se Steve pokusil navléct smyčku přes hlavu a následně byl predátorem stažen po hlinitém břehu až do kalné vody. V případě útoku by lovec neměl šanci. Smyčka totiž krokodýlovi sklouzla z hlavy. Jenže mohutný plaz utekl a nechal tak Irwinovi jen několik krvácejících modřin.

Takový varan by si s člověkem také hravě poradil, jde ostatně o největšího z ještěrů. Tzv. komodští draci mají sice „jen“ tři metry na délku, ale na rozdíl od krokodýlů disponují jedem. Varan komodský má ve spodní čelisti stejné jedové žlázy jako hadi. Ústrojí bylo odhaleno na exemplářích v muzeu a nedávno bylo potvrzeno také na živých jedincích. Zrovna varan donutil Steva k úprku na strom a nejspíš dobře, že tak. Kousnutí s infekcí by Steve ustát nemusel.

Osudné potápění s rejnoky

Během svých kousků Steve Irwin prakticky vždycky velmi riskoval. Jenže po všech varanech, krokodýlech či hadech nejspíš nikdo netušil, že by se mu osudnými mohli stát zrovna rejnoci. Pro pořad Zabijáci oceánu měl původně točit se žralokem tygřím, se kterým pracoval již v minulosti. Jenže pak narazil na rejnoky a rozhodl se, že stojí za krátký klip. Navíc to dávalo jako menší zastávka smysl, rejnoci mají pověst spíše plachých ryb, tedy ničeho děsivého.

Bohužel čeleď trnuchovití je na ocase vybavena nepříjemným trnem. A rejnoci evidentně neměli ten den, kdy je Steve navštívil, přílišnou náladu na nějaké kamarádění se. Jedna z ryb tak Irwina opakovaně bodla trnem do srdce, následkem čehož dobrodruh vykrvácel. Je paradoxem, že se tak stalo ve chvíli, která ve srovnání s ostatními výstupy vůbec nevypadala nebezpečně, dokonce ani rizikově. Které zvíře je podle vás opravdu nebezpečné?

Zdroj: Real Wild, Steve Irwin, Wikipedia

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Zobrazit další články