Lidé na tomto obrázku nejsou schopni najít hada a přivádí je to k šílenství. Jak dopadne vaše pátrání?

Jeden by si za normálních okolností myslel, že všimnout si hada na dvorku přece nemůže být problém. Jenže některé situace vás snadno mohou přimět přehodnotit vlastní vnímání.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Například fotka, kterou sdíleli na svém Facebooku chytači hadů ze Sunshine Coast Snake Catchers. Byla uveřejněna už loni, ale stále dovádí mnohé lidi k šílenství, když na snímek zírají a snaží se najít ukrytého hada. Mnoho plazů má nějaký druhý přirozené kamufláže, ale i přesto by to přece nemělo být tak těžké. Jenže tento zvolil tak dokonalé místo, že ho možná někteří podezřívají z jakési černé magie. Schválně se podívejte, jestli ho najdete.

Hade hade, kdepak jsi?

Příspěvek s fotkou má dohromady už více jak 2 000 komentářů s tipy a triky, jak tajemného plaza zachytit. Většině lidí se to ovšem ani tak nedaří, a někdo to dokonce považoval za špatný vtip. Pracovníci firmy na stránce uvedli, že odpověď již brzy zveřejní. Mezitím se však někteří lidé v zájmu vítězství uchýlili k trochu jiným postupům. Pokud jste to mezitím vzdali, nebojte se, na odpověď nebudete muset čekat dlouho.

SPOT THE SNAKE! Alright guys it’s time for another spot the snake, top points for the species too! I’ll post the answer tomorrow!! Lockie

Zveřejnil(a) Sunshine Coast Snake Catchers 24/7 dne Pondělí 21. srpna 2017

Na pomoc vám přichází přiblížení, díky kterému je tato výzva o mnoho jednodušší. I tak ale není vyloženě jednoduchá. I když už víte, kde se had nachází, není totiž snadné ho vlivem barevných kombinací zachytit. Nevíme, proč je vzadu na dvoře na plotě hroznýš, ale jeden je rozhodně rád, že nejde o fotku zrovna jeho dvorku. Toto rozhodně není jediný zajímavý snímek ani video od odchytové služby, takže určitě bude ještě více „skrývaček“.

Nejpopulárnější hadi světa

Hroznýši jsou jedni z nejznámějších hadů světa, hlavně proto, že jsou populární jako domácí mazlíčci. Kromě toho se také velmi liší ve svých délkách a dosahují až 3,9 metrů a váhy přes 45 kilogramů. Existuje jich na 40 druhů a žijí v pouštích, tropických deštných pralesích i savanách od Mexika až po Argentinu. Jde o bratrance zelené anakondy, kteří z rozličných důvodů přitahují pozornost mnoha badatelů. Například proto, že mají stále pozůstatky nohou.

ANSWER! Well as most of you guessed, the snake was on the fence in the back right hand corner of the photo. The snake is a Coastal Carpet Python 👍🏻 Lockie

Zveřejnil(a) Sunshine Coast Snake Catchers 24/7 dne Úterý 22. srpna 2017

Hroznýši jsou vejcoživorodí, což znamená, že jejich vajíčka zůstávají uvnitř těla matky, dokud nejsou připravena na vylíhnutí. Tito hadi tak rodí živá mláďata. Háďata sklouznou na zem a během několika minut už jsou nezávislá. Loví tím, že svou kořist přepadávají. Obvykle visí někde na stromě, odkud čelistmi zachytí procházející kořist. Jakmile k tomu dojde, omotají ji ještě minimálně dvakrát, aby tělo oběti pořádně obtočili, čímž stlačí životní orgány.

Kterého nejnebezpečnějšího hada jste v životě potkali?

Zdroj: ScienceNews

Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Proč se objevuje migréna a 3 přírodní léky, které s úpornou bolestí hlavy jednou provždy skoncují
Události247.cz
Události247.cz
Babiš jako prezident? Přinášíme výčet výhod a nevýhod, kdyby byl hlavou státu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Syrská armáda a vláda jedou v obřím narkobyznysu. Drogu captagon distribuuje i Islámský stát, jde o miliardy dolarů
adbz.cz
adbz.cz
Nalijte Coca-Colu do záchodu a už to nebudete chtít dělat jinak. Díky svému složení dokáže v domácnosti zázraky