Rozlučte se jednou provždy se svědícími štípanci. Domácí past na komáry pochytá všechny neodbytné vetřelce

Komáři mohou velmi rychlé proměnit jakékoli venkovní posezení v noční můru, takže není od věci se jich jednou provždy zbavit.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Svědivá štípnutí od komárů jsou otravná za jakýchkoli okolností. Ovšem když vás tento hmyz obtěžuje přímo na zahradě, je to ještě horší. A protože mohou přenášet i tropické choroby, jsou nejen otravní, ale skutečně nebezpeční. Pokud si tedy chcete dopřát venkovní pobyt bez nutnosti koupele v repelentu, zkuste jeden z následujících postupů. Jedná se o jednoduché zbraně hromadného ničení komárů, a to čistě domácí výroby.

Jak na neodbytné komáry

Komáři jdou po oxidu uhličitém, který vydechují lidé i ostatní savci. Proto se vám často objeví v místnosti s vydýchaným vzduchem, je to pro ně jasná známka přítomnosti kořisti. Vezměte proto obyčejnou PET lahev a v polovině ji přeřízněte, aniž byste poškodili hrdlo. Trochu zahřejte vodu a přidejte do ní cukr. Jakmile směs vychladne, nalijte ji do lahve a přidejte droždí, čímž spustíte uvolňování oxidu uhličitého. Máte takový umělý výdech.

iZdroj fotografie: Pixabay

Odšroubujte uzávěr, otočte hrdlo vzhůru nohama a vytvořte trychtýř, který zatlačte do spodní poloviny. Obojí slepte lepicí páskou a postavte někam ven, ideálně na odlehlejší místo stranou židlí a stolů. Pro větší efektivitu můžete past zabalit do kousku tmavé látky nebo papíru, aby uvnitř byla tma. Komáry přiláká uvolňující se oxid uhličitý, takže prolezou trychtýřem za domnělou kořistí, ale už se nedostanou zpátky.

Past typu ovitrap

Ovitrap je černá nádoba naplněná vodou, která simuluje prostředí, ve kterém se komáři rozmnožují. Jenže v tomhle případě je to spíše márnice. Do plastové nádoby vyvrtejte dvě dírky, abyste jimi protáhli tenký drát. Kousek pod nimi vytvořte větší otvory, které budou sloužit pro kontrolu hladiny vody uvnitř. Dovnitř přilepte na dno palec černé ponožky. Jakmile bude držet, přetáhnete její zbylou část ven a přes okraj, kde ji také přilepte.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Vršek nádoby překryjte jemným pletivem a trochu ho do ní zatlačte. Dírkami protáhněte drátky, které budou sloužit k zavěšení. Dovnitř nalijte vodu, aby byla ponožka pořádně vlhká. Pověste past někam ven, a pokud nebude voda doplněna přirozeně deštěm, doplňte ji sami, kdykoli si všimnete, že ponožka uschla. Samičky do nádoby nakladou vajíčka, jenže ta spadnou do vody, a když noví jedinci dostatečně vyrostou, nedostanou se přes jemné pletivo ven.

Zdroj: Bobvila

Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Zobrazit další články