Zákaz domácích mazlíčků? EU chystá nový zákon, dotkne se to mnohých milovníků zvířat

Máte domácího mazlíčka? EU navrhla nový zákon ohledně vlastnění některých domácích mazlíčků. Tohle se může týkat i vás.

Pes domácí i Zdroj fotografie: Crusier / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Upozorňujeme čtenáře, že následující text a komentář je publicistickým článkem, který obsahuje soukromý názor autora.

Nedávný návrh omezení chovu některých zvířat vyvolal vlnu kontroverzních reakcí. V rámci Evropské unie a jednotlivých států neustále vznikají nová nařízení, regulace a zákony, které ovlivňují život občanů. I když některá opatření jsou akceptována veřejností, existují taková, která vyvolávají odpor. Jedním z takových návrhů je omezení výroby teflonových pánví, které se nedávno stalo tématem diskuse. Avšak nejnovější návrh týkající se omezení chovu některých zvířat, který se nedávno objevil, vyvolal další vlnu nesouhlasu. 

Zákaz některých domácích mazlíčků

Pokud se obáváte, že byste mohli být nuceni se vzdát svého domácího mazlíčka, musíme vás uklidnit. Návrh však zvažuje vytvoření seznamu zvířat, která by mohla být povolena k chovu v domácnostech, a to z důvodu ochrany zvířat před nevhodnými podmínkami. V případě přijetí by tato opatření omezila volný prodej a chov vybraných druhů zvířat pro běžné domácnosti. Papoušci, hadi, křečci, chameleoni a činčily jsou uvedeny jako možné druhy na takzvaném pozitivním seznamu. 

iZdroj fotografie: Pixabay

Jde o ochranu zvířat

Hlavním záměrem tohoto návrhu je zajištění ochrany zvířat před nevhodnými podmínkami a zneužíváním. Malí chovatelé však logicky protestují, zdůrazňujíce, že zákaz chovu by omezil možnosti obchodování a vystavování těchto zvířat. Český svaz chovatelů (ČSCH) uvádí, že zavedení seznamu by mělo za následek zákaz chovu většiny živočichů, což by ovlivnilo i výstavy a burzy. Přestože mnozí vnímají tento návrh jako kontroverzní, není zcela revoluční. Několik států EU, včetně Belgie, Francie, Nizozemska a Itálie, již má podobné seznamy. Otázkou zůstává, zda se tato opatření rozšíří na celou Evropskou unii.

Zdroj: Denik, Cnn
Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články