Usekli mu hlavu, on ale dál vesele běhal po dvoře: Bezhlavé kuře Mike vydělalo majitelům balík

Namísto toho, aby kuře jménem Mike po useknutí hlavy odešlo na druhý břeh, žilo ještě 18 měsíců. Brzy se z něj stala hotová senzace.

i Zdroj fotografie: Public Domain
                   

Bylo 10. září roku 1945. Klasický den se pro farmáře proměnil v nejzásadnější den, který kompletně změnil jeho život. Lloyd Olsen prováděl porážku přibližně 50 kuřat a ani by nečekal, že se během takové rutiny stane něco událost, která se zapíše do historie. Obvykle šikovný farmář vzal do ruky sekeru a nešikovně jednomu z kuřat usekl hlavu. Nešikovně kvůli tomu, že kuře přežilo. A nejen to – vesele si běhalo po dvoře a ačkoliv by většina lidí čekala, že po chvilce umře, kur, který dostal jméno Mike, odmítl odejít na druhý břeh, senzace byla na světě.

Zombie kuře

Farmářská rodina z Colorada byla u vytržení, něco takového v životě nezažila. Pětiměsíční kohout měl sice oddělenou hlavu od těla, ale Lloyd Olsen mu nepřeťal krční tepnu. Díky tomu kohoutovi stále fungovalo zadní centrum mozku. Nic netušící Mike tak běhal okolo špalku a v určitý moment dokonce stál vedle své useknuté hlavy, jako kdyby ani nebyla jeho. O celé události se brzy dozvědělo celé město a když farmářská rodinka zjistila, jak moc tento zajímavý příběh je, rozhodla se z něj vytěžit úplné maximum. 

Sláva a peníze

Poté, co se příběh bezhlavého Mika rozšířil po celém městě, se rodina rozhodla odjet s ním na turné. Jak se ukázalo, bezhlavého kohouta chtěl vidět téměř každý a lidé byli schopni za to zaplatit astronomické částky. Rodinka si tak dokázala během jednoho roku vydělat až 51 tisíc amerických dolarů. Připomínáme, že šlo o rok 1945! 

Vše má svůj konec

Mike žil bez hlavy neuvěřitelných 18 měsíců a kdyby jeho majitel neudělal zásadní chybu, mohl být naživu ještě mnohem déle. Mike byl krmen tekutou stravou podávanou stříkačkou a právě ona stříkačka ho nakonec připravila o život. Lloyd ji totiž během jednoho turné nechal válet se volně po zemi, stále přitom obsahovala krmivo pro bezhlavého kohouta. Rodinu v noci vzbudil zvuk dusícího se zvířete, Mikovi už ale nikdo nedokázal pomoci. Ačkoliv se udusil, Olnes se s jeho smrtí nikdy nesmířil a stále prohlašoval, že jeho kohoutek je naživu, jen ho už nemá, protože ho prodal. 

Zdroj: Life, BBC, Britannica
Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Redaktorem jsem již 6. rokem. Specializuji se na optické a vizuální testy, hádanky a rébusy, ale i zpravodajství a informace o nových technologiích, přičemž zábavnou formou podporuji vědeckou gramotnost čtenářů.

Zobrazit další články